Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'de bugün gerçekleşecek programların saatleri ve yerleri şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da TOKİ konutlarının anahtar teslimi ve kura çekimi törenlerine ve partisinin il kongresinde bulunacak. (12.00/13.15)

- Başbakan Erdoğan, İzmir'de AK Parti İl Kongresi'ne katıldıktan sonra Çamdibi Esnaf Odasının hizmet binasını açacak. (15.30/17.15)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Bolu'nun Göynük ilçesinde Akşemsettin'i anma etkinliklerine katılacak. (11.30)

- GATA Hastanesi'nde tedavi gören eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumu ile ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Sivas'ta belediye tarafından düzenlenen ''Yaza Merhaba Pikniği''ne katılacak. (12.00)

- İşadamı İbrahim Bodur, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikasında incelemelerde bulunacak. (10.00)

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Antalya'nın Alanya ilçesinde bir ortaöğretim yurdu ile Tosmur Belediyesi hizmet binasının açılış törenlerine katılacak. (17.00/18.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Adapazarı'nda Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) tarafından Irak Demir Yolları için üretilen jeneratör vagonlarının teslim törenine ve geleneksel ''TÜVASAŞ Aile Günü'' etkinliklerine katılacak. (14.00)

- Bakan Yıldırım, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi tarafından gerçekleştirilecek ''Son ekonomik ve siyasi gelişmeler'' konulu toplantıya katılacak. (16.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde kahvaltılı toplantıya katılacak. Bakan Coşkun, Ege Genç İşadamları Derneği'nin yeni merkezini açacak. (09.00/10.00)

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Aydın'a geliyor. AK Parti il yönetimi ile kahvaltıda buluşacak olan bakan, daha sonra Köşk, Karpuzlu ve Kuşadası ilçelerinde çeşitli törenlere katılacak. (10.00 /17.00)

- İşçi Partisinin İzmir İl Kongresi, Genel Başkan Doğu Perinçek'in katılımıyla gerçekleştirilecek. (11.00)

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, MEGEP Projesi Çerçevesinde Merkezli Öğrenci Çalışma Toplantılarının açılış konuşmasını yapacak. (09.30)

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, MEB Vakfı Genel Kurul Toplantısına katılacak. (10.00)

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, TOBB'da düzenlenen, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Surinam ve KKTC'den ticaret ve sanayi oda başkanlarının katıldığı ''İslam Ticaret ve Sanayi Odası Orta Asya ve Avrupa Bölgesi'' toplantısının açılışında konuşacak. (10.30)

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, yine TOBB'da düzenlenen Kazakistan, Özbekistan, Gürcistan, Kırgızistan, Tacikistan, Surinam ve KKTC'den ticaret ve sanayi oda başkanlarının katıldığı ''Avrasya Ticaret ve Sanayi Odaları 2. Zirve'' toplantısına katılacak. (14.00)

- Müslüman Topluluklar Birliği toplantısı düzenlenecek. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan ile Sudan, Malezya, Pakistan, İran ve Mısır gibi Müslüman ülkelerin siyasetçileri katılacak. (09.45)

- Fatih Üniversitesi ve Gezginler Kulübü Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği 1. Gezginler Şenliği çeşitli etkinlikler yapılacak. (10.30)

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, İstanbul Haydarpaşa Lisesi mezunları geleneksel pilav gününe katılacak. (10.30)

- Süleyman Demirel, İstanbul'da, Dolapdere Esnaf ve Sanatkarları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Kongresi ve tapu dağıtım törenine katılacak. (12.00)

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'un fethini tekrar canlandırıyor. Dolmabahçe sahilinde başlayacak fetih şölende kadırgalar çekilerek Kasımpaşa'ya getirilecek. (13.00)

- Bosna Hersek'li 75 şehit çocukları yararına yemek verilecek. Programa Vali Muammer Güler ve Belediye Başkanı Kadir Topbaş da katılacak. (19.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Coşkun Koleji'nin düzenlediği Türkçe olumpiyatına katılacak. (19.00)

- LÖSEV, 'Sağlıklı Yaşam Koşusu' düzenleyecek. (10.30)

- Kağıthane Belediyesi, İstanbul'un fethi etkinlikleri çerçevesinde okçuluk müsabakası düzenleyecek. Hedefteki küpü vurmayı başaran okçu, 10 çeyrek altın ödül kazanacak. (13.30)

- (A) Milli Futbol Takımı, Almanya'nın Hamburg kentindeki özel maçta Estonya ile karşılaşıyor. (20.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious