Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 29.05.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

-Bakanlar Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

-Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, İsrail Dışişleri Bakanı Livni'yi kabul edecek.

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Dışişleri Bakanı Livni'ye ile görüşecek.

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Soyer'i kabul edecek.

-İsrail Dışişleri Bakanı Livni, Milli Güvenlik Kurulu Sekreteri Yiğit Alpagon ile görüşecek.

-Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un katılımıyla Ankara'da İstanbul'un fethinin 553.yıldönümü kutlanacak.

-Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Öğrenci Merkezli Öğrenci Çalışma Toplantıları'na katılacak.

-Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Hesap Uzmanları Kurulu'nun 61. Kuruluş Yıldönümü'nde konuşacak.

-Maltepe Üniversitesi, Atatürk'ün yolunda Erzurum'dan Ankara'ya isimli etkinlik kapsamında ziyaretlerde bulunacak.

-İstanbul Valiliği, İstanbul'un fethi kutlamaları çerçevesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek. Fatih Sultan Mehmet'in türbesi ziyaret edilecek. Ardından Fatih İtfaiye Meydanı'nda tören düzenlenecek.

-Kerkük sokakları çöp yığınlarına mahkum. Kentin hemen hemen tüm cadde ve sokaklarının çöp yığınları ile dolup taşması, Kerküklüleri kaygılandırıyor.

-Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Öğretmen Evinde gerçekleşen mezuniyet törenine katılan Pakistan'ın Ukrayna Elçisi Emekli General Tac Ul Hak Pakistan'da yaşanan deprem sonrasında okul öğretmeni ve öğrencileri tarafından yapılan yardımlar için teşekkür konuşması yaptı.

-Osmanlı Devleti'nin sembol isimlerinden Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi Hürrem Sultan'ın hayatını anlatan kitabın yazarı Ukraynalı yazar Paulo Arhipoviç Zahrebelny ile röportaj yapılacak.

-TÜRKSOLU Gazetesi yetkilileri, Danıştay saldırısıyla ilgili bir açıklama yapacak.

-Çinicilik ve seramik ustası Sıtkı Olçar, uluslararası kabul gören eserlerini sergileyecek. Serginin açılışını Kültür Bakanı Atila Koç yapacak.

-Magazin Gazetecileri Derneği yılın en iyileri ödül töreni düzenleyecek.

-ABD Ticaret Odası İcra Kurulu Başkanı John W. Bachmann, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu liderliğinde Türk iş dünyası temsilcileriyle İstanbul'da bir araya gelecek.

-28. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü Troia Kültür Merkezi'nde başlayacak.

-Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın, TOBB Genel Kurulu'nu ve son ekonomik verileri değerlendireceği bir basın toplantısı yapacak.

-İzmir Ticaret Borsası'nın aylık olağan Meclis toplantısı gerçekleştirilecek.

-Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın aylık olağan Meclis toplantısı gerçekleştirilecek.

-İzmir Emlakçılar Derneği Başkanı Rıdvan Akgün, emlak piyasasındaki gelişmelerle ilgili basın toplantısı yapacak.

-Bakü-Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'ndan Azeri petrolü Ceyhan'a ulaştı.

-9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Harran Üniversitesi ve New York State Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan 'GAP Bölgesi'nde Tarımsal Üretimde Yeni Teknolojiler ve Sürdürülebilir Kalkınma' konferansında konuşma yapmak zere bu gün saat 10.30 da Şanlıurfa'ya geliyor.

-Fındıkçılar eylem yapacak. 31 Mayıs'ta Çarşamba günü Kocaali'de bir araya gelerek fındığın fiyatını düşürenlere hesap soracak.

-Depremden bu yana hasarlı olan Adapazarı Şeker Fabrikası'nın yeniden üretime geçmesi için çalışmalar sürüyor. Fabrikanın Haziran ayı sonunda açılması bekleniyor.

- Rize'de yapımına 1996 yılında başlanan ve 1997 yılında da dönemin başbakanı Ahmet Mesut Yılmaz tarafından temeli atılan Yat Limanı Projesi, çürümeye terk edildi.

-Sakaryaspor'da cumartesi günü ani bir kararla istifa eden Başkan Ömer Yazıcı ve Yönetim Kurulu üyelerinin yerine yeni yönetimin oluşturulması için çalışmalar sürüyor.

-Türkiye-Fransa maçı için Adana'da hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye A Milli Bayan Hentbol Takımı Avrupa Şampiyonası Play-Off ilk maçında 29-29 berabere kaldığı Fransa ile Cumartesi günü oynayacağı maçın hazırlıklarını Adana'da Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu'nda sürdürecek.

-Bursaspor Başkanı Levent Kızıl, bugün saat 12:00'da Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde, adaylı ve transferlere ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious