Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 1 Haziran 2006 tarihli gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü, Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ankara'daki temasları çerçevesinde TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek.

- Yüksek Planlama Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Yeni Bina'da toplanacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in davetlisi olarak Türkiye'de bulunan İsveç Kralı Karl 16. Gustaf ve Kraliçe Silvia'nın, İstanbul'da gezi ve incelemerde bulunacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Seçilmiş ve Atanmışları İzleme Derneğinin ATO'da düzenlediği 6. Geleneksel ''Türkiye'de Yılın Adamları ve Kuruluşları Ödül Töreni''nde bulunacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Yatırımlar Dairesi Başkanlığı tarafından İstanbul'da düzenlenen ''Uluslararası deprem Güvenliği Çalıştayı''nın açılışında konuşacak.

- Telsim'in İstanbul'da yapılacak olan Vodafone'a devir teslim töreninde, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TMSF Başkanı Ahmet Ertürk ve Telsim Üst Yöneticisi Attila Vitai katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, KOSGEB-Hacettepe Üniversitesi İşbirliği Protokolü Tanıtım Toplartısı'na katılacak

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Kocaeli'nde, ''Batı Karadeniz Destinasyonu'' çalıştayında konuşacaklar.

- GATA'da tedavi gören eski başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- Türkiye İhracatçılar Meclisi, mayıs ayı ihracat rakamlarını, İzmir'de düzenleyeceği toplantıyla açıklayacak.

- HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan, parti genel merkezinde basın açıklaması yapacak.

- Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, 9 Kasım 2005 tarihinde meydana gelen olaylarla ilgili Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yürütülen davanın ikinci duruşması bugün yapılacak.

- Gelir İdaresi Başkanvekili Osman Arıoğlu, Türkiye Genç İşadamları Derneğinin Bursa'da düzenleyeceği toplantıda konuşacak.

- Şırnak'ta, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan jandarma erlerden Muzaffer Ardıç'ın cenazesi Hatay'ın Hassa, Mustafa Nane'nin cenazesi de Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde törenle toprağa verilecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ''Üniversitelerin Akademik Araştırmalarına Destek Projesi''ni tanıtacak.

- Gaziantep'te 7-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ''Uluslararası Irak Fuarı''nın koordinasyon toplantısı, Gaziantep Sanayi Odasında yapılacak.

- Samsun'da ''Cumhuriyet Türkiyesi'nde Astronomi'' konulu panele, konuşmacı olarak TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Zeki Aslan ile çeşitli üniversitelerden bilim adamları katılacak.

- Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Başkanı Muhsin Alkan, basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious