Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 5 Haziran 2006, Pazartesi gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Başbakanlık merkez binada toplanacak. (11.00)

- AK Parti MYK, Genel Başkan ve Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak. (19.00)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç ve beraberindeki vakıf üniversiteleri rektörlerini Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (17.00)

- Ankara GATA'da tedavi gören Eski Başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumu takip ediliyor.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara'da düzenlenecek 'Uluslararası Ekonomi ve Türkiye: Fırsatlar ve tehditler' konulu sempozyumun açılışını yapacak. (10.00)

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Ankara'da orman yangınları ile ilgili basın toplantısı yapacak, Dünya Çevre Günü etkinliğine katılacak. (10.00/14.00)

- Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Necdet Ünivar, Ankara'da Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin projesinin tanıtımını yapacak. (10.00/12.00)

- Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme kurumu ile Boydak Holding arasında 'Sevgi Evleri projesi kapsamında' protokol imzalanacak. Ankara'da imzalanacak protokole, Devlet Bakanı Nimet çubukçu, SHÇEK Genel Müdür Vekili İsmail Barış ta katılacak. (10.00)

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu toplantısına katılacak. (10.15)

- Doğa ve Çevre Derneği'nin ''Doğa ve Çevre Dostu Ödülleri'', Ankara'da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek. (11.00)

- Ankara ve İstanbul'da Latin Amerika Haftası etkinlikleri, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Devlet Konukevinde vereceği kokteylle başlıyor.

- Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşça, Göbeklitepe mevkiinde yapılan kazı çalışmalarında H. Adem ile Havva'nın ilk yerleşim yeri olduğu belirtilen alanda açıklamalarda bulunacak.

- Bingöl'de meydana gelen ve 1 şehit ile 8 yaralı erin bulunduğu çatışmanın gelişmeleri takip ediliyor.

- Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO) 2006 yılı birinci dönem değerlendirme toplantısı düzenleniyor.

- Van'ın Muradiye ilçesinde İsviçreli 1'bayan 2 turisti gasp ederek, bayan turiste tecavüz eden zanlılar bugün Muradiye Adliyesi'ne çıkarılacak.

- Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 13. Altın koza Film Kültür ve Sanat Festivali jüri çalışmaları, film gösterimleri ve sanatsal faaliyetlerle başlıyor. (10.00)

- Adana Sofulu'da, sivil toplum kuruluşları çöplükle alakalı basın açıklaması yapılacak. (10.30)

- TÜSİAD Başkanı Ömer Sabancı, İşadamları Derneği'nin davetlisi olarak Eskişehir'e geliyor. 'AB ve Ekonomide Eskişehir' konulu toplantıya iştirak edecek olan Sabancı burada bir konuşma yapacak.

- İnepo 14. Ulusal Çevre Proje Olimpiyatı proje sergisi açılışı yapılacak. (10.00)

- Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Emniyet Müdürü Celalalettin Cerrah'ın katılımıyla bir basın açıklaması yapılacak. (10.00)

- İstanbul Nükleer Karşıtı Platformu, 'Nükleer Santrale karşı Bir İmza Ver' kampanyası başlatacak. (11.00)

- 5 bin kişi, kentsel dönüşüm planları nedeniyle 30 bin kişinin mağdur edildiği gerekçesiyle protesto yapacak. (12.00)

- Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile inşa edilen Gaziosmanpaşa Taşoluk Alt Gelir Grubu ve Halkalı Konutları'nın satış kampanyasını başlatacak. (12.00)

- AR-PEG tarafından açılan teknik direktör kursunda yer alacak adaylar Beylerbeyi Tesisleri'nde toplanacak. (10.30)

- 2008 Avrupa Şampiyonu hazırlıkları kapsamında 21 Mayıs'tan beri Almanya'da çalışmalar ve hazırlık maçları yapan A Milli Takım bugün yurda dönecek. (13.00)

- İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin sporda 2005'in en iyileri töreni yapılacak. (15.00)

- Turkcell Süper Ligi'nde mücadele eden takımlar, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

- Fenerbahçe Futbol Takımı oyuncusu Semih Şentürk, İzmir'de Pınar Süt tesislerini ziyaret edecek. (12.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious