Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 07.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 7 Haziran 2006, Çarşamba gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve İsrail Cumhurbaşkanı Moshe Katsav başkanlığındaki heyetlerarası görüşmeler Kudüs'teki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak.

- Lübnan Başbakanı Fouad Siniora, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak Ankara'ya gelecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Lübnan Başbakanı Fouad Siniora'yı Meclis'te kabul edecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, ''enflasyonla ilgili son gelişmeleri değerlendirmek ve olası önlemleri tartışmak'' üzere bugün toplanıyor.

- KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Serdar Denktaş, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşecek.

- ''Irak Uluslararası Fuarı'', Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katılımıyla Gaziantep Fuar Alanı'nda açılacak.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, Ankara'da RTÜK'ün ''Televizyon Yayınlarının Çocuklar Üzerindeki Etkileri'' konulu araştırmasının ele alınacağı panele katılacak.

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara'da Vilayetler Hizmet Birliğinin Olağanüstü Meclis Toplantısı'na katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bilkent Üniversitesi tarafından yapılacak ''yazılım ve bilgisayar'' bağış törenine katılacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Ostim metro EThernet İletişim Ağı'nın açılış törenine katılacak.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, ''Avrupa Konseyi Kadın Erkek Eşitliğinden Sorumlu 6. Bakanlar Kurulu Toplantısı''na katılmak üzere İstanbul'dan Stockholm'e gidecek.

- İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu,resmi ziyaret için bulunduğu Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelecek.

- GATA'da tedavi gören eski başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Kemal Saydamer için TBMM'de tören düzenlenecek. Saydamer, Kocatepe Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından, Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilecek.

- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ile SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Zonguldak'ta düzenlenen Türkiye 15. Kömür Kongresi'ne katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Van İl Kongresi'ne katılacak.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak.

- DSP Genel Başkan Yardımcısı Masum Türker, Mersin'de ''Türkiye'nin Ekonomik ve Sosyal Yapı Problemleri'' konulu konferans verecek.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mete Gündoğdu, basın toplantısı yapacak

- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, düzenleyeceği ''ikinci yıl'' toplantısında, hizmetlerini ve projelerini anlatacak.

- INEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı ve 2006 Çerve Basın ödülleri törenle sahiplerine verilecek.

- Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nca düzenlenen ''Türk Dünyası Çocuk Şöleni'' İstanbul'da yapılacak.

- ''13. Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali'' kapsamında Adana'da sanatçıların katılımıyla Atatürk Anıtı'na çelenk konulacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious