Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 8 Haziran 2006, Perşembe gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile görüşecek.

- ''2. Türk-Arap Ekonomi Forumu'', Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile 700'ün üzerinde Türk ve Arap işadamının katılımıyla İstanbul'da başlıyor.

- Başbakan Erdoğan, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ve UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün'ü kabul edecek.

- Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, İzmir'de, Ege Sanayici ve İşadamları Derneğinin düzenlediği toplantıda, ''Para Politikaları'' konulu konferans verecek.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul'da Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı'nın açılış törenine katılacak.

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ankara'da bulunan Gürcistan İçişleri Bakanı Vano Merabişvili ile makamında görüşecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara'da Mamak Hurin Yavuzalp İş Okulu ile Nedim İnal İlköğretim Okulu Spor Salonu'nun açılışlarını yapacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul'da, 6. Uluslararası Sivil Havacılık ve Havalimanları Fuarı'nın açılışına katılacak.

- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılacak.

- Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Istanbul İl Müftülüğü'nün düzenlediği aylık konferansta 'Avrupa Birliği ve Din' konusunu anlatacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, makamında Romanya Çevre ve Su Yönetimi Bakanı Sulfine Barbu ile görüşecek.

- Devlet Bakanı Ali Babacan, AB ile Türkiye arasında sürdürülen 18 tarama faslını değerlendirecek.

- TBMM Genel Kurulu'nda, yurt dışına eğitim için gönderilen, ancak eğitimini tamamlayamayanların durumuyla ilgili düzenleme öngören Bazı Kamu Alacaklarının Tahsil ve Terkinine İlişkin Yasa Teklifi'nin görüşülmesi sürecek.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, partisinin Isparta İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek ve Süleyman Demirel Üniversitesi Kültür Merkezi'nde söyleşiye katılacak.

- CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, mecliste basın toplantısı yapacak.

- GATA'da tedavi gören eski başbakan Bülent Ecevit'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- Adana Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen 13. Altın Koza Film, Kültür ve Sanat Festivali ''Onur Ödülleri'', törenle sahiplerine verilecek.

- Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri Adliye önünde 'Doğu Perinçek'in katıldığı konferansta öğrencilere yapılan muamele ile ilgili' basın açıklaması yapacak.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı melih Gökçek, Halk Ekmek Fabrikası'na 'Uluslararası Kalite Belgesi' verilmesi törenine katılacak.

- Kadir Has Üniversitesi'nin bulundugu caddeye işadamı Kadir Has'ın ismi verilecek. Törene Kadir Has ve İstanbul Büyüksehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş katılacak.

- Demokratik Sol Parti Genel Başkan Yardımcısı Masum Türker, partisinin Adana il başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

- BM Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı, İran'ın nükleer programı ile ilgili yeni bir rapor yayınlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious