Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 18 Haziran 2006, Pazar gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) yapılıyor. Üniversitelerde okumak isteyen 1 milyon 537 bini aşkın aday sınavda ter dökecek.

- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, Giresun'da Orsan Tekstil Fabrikası'nın açılışı ile AK Parti il kongresine katılacak.

- Erdoğan, Trabzon'a geçerek partisinin il kongresine katıldıktan sonra, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'nin açılışını gerçekleştirecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, İstanbul'da Türkiye Engelliler Vakfı "Yılın Babası Onur Plaketi" törenine katılacak.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, Kızılcahamam'da Yukarıören Köyü 8. Geleneksel Kültür Festivali'ne katılacak. Atalay, daha sonra Polatlı Belediyesi tarafından yaptırılan Necip Fazıl Parkı'nın açılışını yapacak.

- Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İzmir'de Tekel Başmüdürlüğünde incelemelerde bulunacak ve Balkan Göçmenleri Dayanışma Derneği'nin düzenlediği piknik programına katılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, yarın başlayacak 33. İKÖ Dışişleri Bakanları Toplantısı için Kazakistan'dan Azerbaycan'a geçiyor.

- İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov, Bakü'de ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Yoksullara Yardım ve Eğitim Vakfı (YOYAV) tarafından 'Yılın Yoksul Babası' seçilen Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün törenle ödülünü alacak.

- Çin Başbakanı Wen Jiabao, Mısır'da temaslarda bulunuyor.

- İspanya'nın Katalonya bölgesinde daha fazla özerklik için referandum yapılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious