Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 19 Haziran 2006, Pazartesi gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 2005-2006 eğitim öğretim yılı karne dağıtım ve Türk Telekom'un en başarılı Lise-1 ve Lise-2 sınıf öğrencilerine son sürat teknoloji paketi hediye törenine katılacak.

- Bakanlar Kurulu, Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina'da toplanacak.

- Erdoğan, İtalya'nın AB İşleri ve Uluslararası Ticaretten Sorumlu Bakanı Emma Bonino'yu kabul edecek.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ile Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tanvır Mehmood Ahmed ve beraberindeki heyeti, Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Bakü'de yapılacak İKÖ 33. Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılacak.

- İran'daki temaslarını sürdüren Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Saffar Harandi ile Tahran'da görüşecek.

- Pakistan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Tanvır Mehmood Ahmed, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert'i Hava Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'nda ziyaret edecek. Konuk komutana törenle "TSK Liyakat Nişanı" takılacak.

- TBMM Adalet Komisyonu'nda, temel ceza kanunlarına uyum amacıyla 170 yasada değişiklik öngören yasa tasarısı görüşülmeye devam edilecek.

- AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında parti genel merkezinde toplanacak.

- İtalya Uluslararası Ticaret ve Avrupa Politikalarından sorumlu Bakanı Emma Bonıno, TOBB'da düzenlenecek çalışma toplantısında, Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya gelecek.

- Dünya Kadın Milletvekilleri İkinci Genel Konferansı Sofya'da başlıyor. 200'e yakın kadın milletvekilini bir araya getirecek konferansa, Türkiye'den AK Parti Milletvekili Zeynep Armağan Uslu ve CHP Milletvekili Bihlun Tamaylıgil katılacaklar.

- Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin'in yargılanmasına Bağdat'ta devam edilecek.

- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız ve beraberindeki heyet ile parti genel merkezinde kabul edecek.

- Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün organizasyonunda düzenlenen '25 Günde Seyri Alem 601 Lotüs Çiçeğe Durdu' isimli kültür ve sanat etkinliği ödül töreni yapılacak. Törene, Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz da katılacak.

- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerine, belediyenin yaptığı ve yapımı devam eden projelerini gezdirecek.

- 23. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na jüri bugün toplanarak dereceye girecek karikatürleri seçecek.

- Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet röreni gerçekleştirilecek.

- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Merkez Danışma Kurulu, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere Ankara'da toplanıyor. Toplantının ana gündem maddesini, 8 federasyonun özerklik talepleri oluşturacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious