Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 21.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 21 Haziran 2006, Çarşamba gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve deprem Araştırma Enstitüsü Müzesi'nin açılışına katılacak.

- Demiryol-İş Sendikası Başkanlar Kurulu'nu kabul edecek olan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesince inşaatı tamamlanan 21 kavşak ve yolun açılışı ile 21 kavşak ve yolun temel atma törenine de katılacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Litvanya Cumhurbaşkanı Valdas Adamkus ile İstanbul'daki ofisinde görüşecek.

- Bulgaristan'a giden TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ulusal Meclis Başkanı Georgi Pirinski ile görüşecek, görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yapılacak.

- KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, İzmir'de ''AB Perspektifinde KKTC Ekonomisinin Geleceği'' konulu panele katılacak ve sanayicilerle akşam yemeği yiyecek.

- Bakü'de düzenlenen İKÖ 33. Dışişleri Bakanları toplantısı sona eriyor.

- ABD Başkanı George Bush, Viyana'da AB liderleriyle bir araya gelecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası ve Boya Sanayicileri Derneğinin işbirliğiyle Ankara'da düzenlenen ''Boya Sektörü'' toplantısına katılacak.

- Anavatan Partisi TBMM grubu toplanacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Adana'da partisinin il örgütünce düzenlenen ''Birlik ve Beraberlik'' yemeğine katılacak.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ı ziyaret edecek.

- DSP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Macit, partisinin Adana İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

- Telekomünikasyon Başkanı Tayfun Acarer ve RTÜK Başkanı Zahid Akman Cenevre'de yapılan 'Bölgesel Radyokomünikasyon Konferansı'nın sonuçları ile ilgili ortak basın toplantısı yapacaklar.

- TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Hollanda'dan gelen heyeti kabul edecek

- FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Salih Erdem, fındık piyasasındaki son gelişmelerle ilgili Giresun'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Türk Yapısal Çelik Derneği Başkanı Nesrin Yardımcı, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi tarafından Antakya'da düzenlenen ''Yapısal Çeliğin Konutlardaki Yeri'' konulu seminere katılacak.

- ''Bölge hayvancılığının sorunları ve çözüm önerileri'' konulu toplantı, Elazığ'da yapılacak.

- KOSGEB Başkan Yardımcısı Bayram Mecit, Trabzon'da ''KOBİ'lere Yönelik AB İnisiyatifleri'' konulu toplantıda konuşacak.

- Zonguldak'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yıldönümü kutlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious