Türkiye’nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Türkiye’nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Başbakanlık Merkez Bina’da toplanacak.

- AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

- Başbakan Erdoğan, trafik kazasında hayatını kaybeden Merzifon Belediye Başkanı Hayati İncekul için Merzifon’da ikindi namazından sonra düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

- Siirt’in Eruh ilçesinde güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan 7 er ve erbaş, Ankara, Mersin, İzmir, Konya ve Tekirdağ’da toprağa verilecek.

- İsrail’in Lübnan’a başlattığı saldırıların Ortadoğu’da tırmandırdığı gerginlik takip ediliyor.

- HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- ABD’nin Ankara Büyükelçisi Ross Wilson ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, birlik merkezinde ikili görüşme yapacak.

- Uluslararası Yatırımcılar Derneğinin (YASED) hazırladığı "Türkiye İçin Bir Yabancı Sermaye Stratejisine Doğru’’ adlı rapor, İstanbul’da tanıtılacak.

- Karadeniz Bölgesi fındık üreticileri, Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’ü ziyaret ederek, fındık fiyatı konusunda sorunlarını aktaracaklar.

- Uluslararası çevre örgütü Greenpeace’in İstanbul’da demirleyen ’’Rainbow Warrior’’ gemisinde, ’’Denizler Kampanyası ve Akdeniz turu’’ ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek.

- İstanbul Eczacı Odası son dönemde Türkiye’de ilaç ve eczacılık alanında yaşanan gelişmeler hakkında basın toplantısı düzenleyecek.

- Aydın Bakırköylüler Dayanışma Platformu tarafından "Bakırköy Belediye’sinin Yolsuzluk Dosyaları" ile ilgili bir basın açıklaması yapılacak.

- İnsan Hakları Derneği tarafından 20. yıl etkinlikleri çerçevesinde bir basın açıklaması yapılacak. Ayrıca "Dünden Bugüne İHD" konulu bir fotoğraf sergisi açılacak.

- III. Ulusal Hidrojen Enerjisi Kongresi, İstanbul’da yapılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Oxford Üniversitesi’ndeki İslam Araştırmaları Enstitüsü Mütevelli Heyeti’nin toplantısına katılmak üzere İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidecek.

- Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenen G8 zirvesi sona eriyor.

- Discovery uzay mekiğinin dünyaya dönmesi bekleniyor.

- AB ülkeleri dışişleri bakanlarını buluşturan Genel İşler ve Dış İlişkiler Konseyi Brüksel’de toplanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious