Türkiye’nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerle kutlanıyor. Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Bulvarı'ndaki geçit töreninde, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşma yapacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök'ü kabul ederek, haftalık görüşmesini yapacak.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Sultanbeyli'de, spor salonu açılışı ile AK Parti ilçe başkanlığının toplantısına katılacak.

- Antalya'da polis helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 5 polis için Emniyet Genel Müdürlüğünde cenaze töreni düzenlenecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van'da, Koç İlköğretim Okulu'nda düzenlenecek olan amatör denizci teorik ve pratik eğitiminde bulunacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Manisa Ticaret Borsası Et Entegre Tesisi ve Hayvan Pazarı'nın açılışına katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ve son gelişmelere ilişkin İstanbul'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, olağan toplantısını yapacak.

- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayı itibariyle istihdam verilerinin yer aldığı işgücü istatistiklerini açıklayacak.

- Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Yargıtay Onursal Başkanı Mehmet Uygun'un cenazesi, Gaziantep Ulu Camii'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

- Mastercard, ödeme sistemlerindeki yeni teknolojiyi Garanti Bankası ile düzenleyeceği toplantıyla İstanbul'da tanıtacak.

- Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş İzmit Rafinerisinde yaptırılan yaklaşık 32 milyon dolar tutarındaki 40 MW'lık Kojenerasyon Ünitesi törenle devreye alınıyor.

- Kıbrıs Milli Kültür Derneği ve Milli Sivil Toplum Kuruluşları KKTC 'nin kurtuluşunun 34. yıldönümünde Galatasaray Lisesi'nden Harbiye'ye kadar yünrüyüş yapacak.

- ÖSS'de Yabancı Dil Sınavı'nda aldığı 395,117 puanla Türkiye birincisi olan İsa Kerem Bayırlı, aldığı birinclik ödülünü UNİCEF'e bağışlayacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer Balıbey ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer ile görüşecek.

- Deniz Feneri Derneği tarafından Filistin ve Lübnan halkına yapılacak 1 milyon dolarlık insanı yardım malzemeri yüklü TIR'lar yola çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious