Türkiye’nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 25.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Macaristan Cumhurbaşkanı Laszlo Solyom'un resmi davetlisi olarak iki günlük bir ziyaret için başkent Budapeşte'ye gidiyor.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, "Ortadoğu barış konferansı"na katılmak amacıyla İtalya'ya gidecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanlığını ziyaret edecek.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in katılımıyla Gümrük Müsteşarlığı ile Ulaştırma Bakanlığı arasında "Kara sınır kapılarında, Ulaştırma Bakanlığı görevlilerinin yaptığı işlemlerin Gümrük Müsteşarlığı görevlileri tarafından yapılmasına" ilişkin protokol, Ankara'da imzalanıyor.

- Tüzmen, Etiyopya Bayındırlık ve İskan Bakanı Kassu Illala ile Gümrük Müsteşarlığındaki makamında görüşecek.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Bursa'nın Karacabey ilçesinde "Türkiye'nin Endüstriyel Orman Plantasyonlarının Tesisi, Geliştirilmesi ve Kıranlar Ağaçlandırma Çalışmaları Tanıtım Toplantısı"na katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Siirt'te temas ve incelemelerde bulunacak.

- İsrail'in Lübnan topraklarına yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- ABD Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile görüşecek.

- Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, partisince Sinop'ta düzenlenen mitingte konuşacak.

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde sanayicilerle bir araya gelerek sorunlarını dinleyecek.

- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Ramazan Özünal'ı, parti genel merkezinde kabul edecek.

- Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, Filistin ve Lübnan'a saldırıları protesto amacıyla İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması yapacak.

- Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, "2007 yılı hac organizasyonu"yla ilgili basın toplantısı düzenliyor.

- Yeşilay tarafından İstanbul Valisi Muammer Güler ve İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a 'Uyuşturucu ile Mücadele Yılı' kapsamında ödül verilecek.

- İstanbul Tabipler Odası, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın yaptığı "İstanbul'un mecburi hizmete dahil edilebileceği" konusundaki açıklamasını değerlendirecek.

- Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, Almanya kampı sonrası üç günlük iznin ardından üçüncü etap çalışmasına kendi tesislerinde başlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious