Türkiye’nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 27.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Kale Grubu'nun Çanakkale'de düzenlediği "Seramik Bayramı" törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, elektrikle ilgili özel sektör temsilcileriyle Bakanlık'ta bir araya gelecek.


- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un katılımıyla Bab-ı Hümayun kapısı araç trafiğine kapatılacak. Bakan Koç, daha sonra İstanbul Telif Hakları ve Sinema Müdürlüğü'nün Eminönü'ndeki yeni binasının açılışını da yapacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile Azerbaycan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Bagırov, Abant'ta incelemelerde bulunacak.

- Birleşmiş Milletler gözlemcilerini vurarak uluslararası camiadan tepki alan İsrail'in Lübnan ve Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Lübnan'ın Ankara Büyükelçisi Georges Habib Siam'ı ziyaret edecek.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Sevigen, İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü'nün tahliyesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek.

- Türkiye Müteahhitler Birliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, "Güncel Ekonomik ve Siyasal Gelişmeler'' konulu toplantı düzenliyor.

- Ankara Serbest Mali Müşavirler Odası, "Yeni Kurumlar Vergisi Kanunu" hakkında seminer gerçekleştirecek.

- Acara Özerk Cumhuriyeti Tarım Bakanı ve Hükümet Başkan Yardımcısı Eduard Putkaradze ve Çevre ve Doğal Kaynaklar Genel Müdürü İrakli Goradze, Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir'i ziyaret edecek.


- Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk'ün annesi Saniye Öztürk'ün naaşı Trabzon'da İskenderpaşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Boztepe Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


- Türkiye Körler Federasyonu, Filistin Büyükelçiliği'ni ziyaretin ardından İsrail Büyükelçiliği'ne siyah çelenk bırakacak.

- İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalanıyor.

- İzmir'in Karşıyaka ilçesinde yaptırılan "Attila İlhan Heykeli" törenle açılacak.

- Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Duceyl katliamından yargılandığı davaya bugünkü duruşmayla devam edilecek.

- TSYD Ankara Şubesi Dörtlü Futbol Turnuvasıyla ilgili turnuvaya katılan takımların, yönetici, teknik adam ve futbolcuları, basın toplantısı düzenleyecek.

- Trabzonspor, yeni sezon öncesi hazırlıklarını bugün yapacağı çift antrenmanla sürdürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious