Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 02.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yüksek Askeri Şura, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında çalışmalarını Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda sürdürecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) toplantısına katılmak üzere Malezya'ya gidecek.

- İsrail'in Lübnan'a yönelik saldırıları ve soruna çözüm bulma çalışmaları izleniyor.

-TBMM Başkanvekili Ali Dinçer, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ve beraberindeki Pakistanlı çocukları kabul edecek.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bakanlığı ile Ankara Sanayi Odası arasındaki ''Mesleki İşbirliği Protokolü''nün imza törenine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki Hema Endüstri AŞ'nin Ereğli-Kandilli Taşkömürü İşletmesinin kömür hazırlama tesisinde incelemelerde bulunacak.

- Bayındırlık Bakanı Faruk Özak, Uşak'ta gezi ve incelemerde bulunacak.

- CHP İzmir milletvekili Kemal Anadol, ''5527 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun''un bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması ile ilgili başvuruda bulunacak.

- SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Ordu ve Giresun'da ziyaretlerde bulunacak, Samsun Çarşamba Havaalanı'nda basın toplantısı yapacak.

-Memur Sen, İsrail'in Lübnan'a saldırması karşısında sessiz kalan BM'yi protesto edecek.

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Birlik merkezinde Oda Akreditasyonu Sertifika Töreni yapılacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Baykanı Kadir Topbaş inşaatı tamamlanan Taksim-Şişhane metro tünelleri hakkında bilgilendirme toplantısı yapacak.

- TARİŞ Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Yönetim Kurulu, İzmir'de basın toplantısıyla 2006-2007 pamuk sezonunu değerlendirecek.

- Ege Zeytin ve Zeynityağı İhracatçı Birliği, zeytinyağı ithalatın serbest bırakılması için tavsiye kararı alacak. Karar, Dış Ticaret Müsteşarlığı'na iletilecek.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Başkanı Muzaffer Aksoy, Sosyal Hizmetler Kurumları'ndan 18 kişinin sürgün edildiği gerekçesiyle Denizli'de basın toplantısı yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious