Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yüksek Askeri Şura, çalışmalarını tamamlayacak. Şura kararları, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği tarafından kamuoyuna açıklanacak.

- İsrail'in Lübnan topraklarına yönelik saldırıları ve sınır çatışmaları sürüyor.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Bilecik'te şere doğalgaz verilmesi dolayısıyla düzenlenen törene katılacak.

- Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, MÜSİAD tarafından Trabzon'da düzenlenen "Fındık ve Çay Paneli"ne katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Balıkesir'de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van İş Geliştirme Merkezi'nin açılış törenine katılacak.

- Devlet Bakanı Beşir Atalay, Kırgızistan'da. Atalay, başkent Bişkek'te Türk iş adamları tarafından inşaa edilen ülkenin en büyük iş merkezinin açılışına katılacak.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bazı açılışlara ve Foça Festivali'nin kortej yürüyüşüne katılacak.

- Alman Hristiyan Demokrat Partisi CDU Genel Sekreteri Ronald Pofalla ve beraberindeki heyet, AK PARTİ Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

- TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Mecliste basın toplantısı düzenleyecek.

- Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, Rize Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitinge katılacak ve esnaf ziyaretlerinde bulunacak.

- Sağlık-İş Sendikası, İsrail'in Filistin ve Lübnan'a yaptığı saldırıların ve zarar gören çocukların fotoğraflarını sergileyecek. Kızılay Metro İstasyonu'ndaki sergiye, Lübnan ve Filistin büyükelçileri de katılacak.

- Emniyet Genel Müdürü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel İdare Kurulu toplantısı Trabzon'da yapılacak.

- Yaş meyve ihracatında ilk sırada yer alan Alara Tarım, Tarsus'ta bahçe günü dezenleyerek ilk turfanda meyvelerin tanıtımını yapacak.

- Turkcell Süper Ligi 2006-2007 sezonu, 19 Mayıs Stadı'nda Ankaraspor-Galatasaray karşılaşmasıyla başlıyor.

- Merkez Hakem Kurulu Genel Sekreteri Ali Kunak, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Selçuk Dereli ve TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Bülent Yıldırım, 2006-2007 Futbol sezonu öncesinde değişen kurallar ve yeni uygulamalar hakkında bilgi verecek.

- Trabzonspor Teknik Direktörü Sebastiao Lazaroni, Kayserispor maçı öncesi Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious