Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 09.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud onuruna Çırağan Sarayı'nda akşam yemeği verecek.

- Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi ile Beşiktaş'taki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya gelecek.

- Başbakan Erdoğan, Türkmen milletvekillerini Çalışma Ofisi'nde kabul edecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Bakü'deki temaslarının son gününde, afet yönetimi ile gençlik ve spor alanlarında işbirliğini öngören protokolleri imzalayacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Muğla'da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

- İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saleh Bin Abdullah Kamel, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde Türk iş adamlarıyla bir araya gelecek.

- İsrail'in Lübnan'a saldırıları ve diplomatik gelişmeler takip ediliyor.

- Birleşmiş Milletler'in Lübnan'daki bombardımanın sona erdirilmesine yönelik olarak hazırlanan taslağı oylaması bekleniyor.

- Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, İsrail Başbakanı Ehud Olmert ile görüşecek.

- İsrail Güvenlik Kurulu, Lübnan'daki askeri operasyonların genişletilmesi konusunu görüşmek üzere Kudüs'te toplanıyor.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.

- DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Diyanet-Sen ve Memur-Sen yöneticileri ile parti genel merkezinde ayrı ayrı görüşecek.

- ABD'nin yeni Adana Konsolosu, Adana Valisi Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret edecek.

- Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi deprem Araştırma Enstitüsü, deprem ile ilgili yaptığı bilimsel çalışmaları açıklayacak.

- Avrupa Bitki Koruma Derneği (ECPA) ve Türkiye Zirai Mücadele İlaçları Üreticileri Derneği'nin (ZİMİD) düzenlediği ''AB'de bitki koruma ürünlerinin maksimum kalıntı limitleri mevzuatı ve ihracat için önemi'' konulu toplantı, Antalya'da yapılacak.

- İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi, Sağlık Bakanlığının ilaç konusunda yayınladığı genelgeleri protesto etmek için Galatasaray Postanesinden Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a mektup gönderecek.

- Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vedat Kahyalar, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde "Çalışan Kadın ve Üreme Sağlığı" projesi hakkında bilgi verecek.

- Galatasaray ve Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edebilmek için 3. ön eleme turu ilk maçlarını bu gece yapacaklar.

- Galatasaray, İstanbul'da Çek rakibi Mlada Boleslav ile karşılaşırken, Fenerbahçe ise başkent Kiev'de Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla mücadele edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious