Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakanlık Yeni Bina'da memur sendikaları ile toplu görüşme toplantısı yapacak.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Aksaray'da çeşitli ziyaret ve açılışlarda bulunacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Diyarbakır'da Telekomünikasyon Bölge Müdürlüğü hizmet binası ile Eğil feribotunun hizmete sunulması törenlerine katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, İran Petrol Bakanı Kazem Vaziri Hamaneh ile görüşecek.

- Sudan Tarım Bakanı Mohammed Elamin Kabbashi Eisa, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in resmi davetlisi olarak Türkiye'ye geliyor.

- TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Elkatmış, Lübnan'ın Ankara Büyükelçisi Georges H. Siam'ı kabul edecek.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Lübnan'ın Ankara Büyükelçisi George H. Siam'ı ziyaret edecek.

- Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atanan 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a veda ziyaretinde bulunacak.

- İsrail-Lübnan arasındaki çatışmaları sona erdiren ateşkesin ikinci gününde gelişmeler takip ediliyor.

- Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Suriye Gazeteciler Birliği'nin 4. Genel Konferansı'nda bir konuşma yapacak. Bölgede yaşanan son gelişmeleri değerlendirmesi beklenen Esad, ayrıca ülkesini ziyaret edecek olan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ile bir görüşme yapacak.

- 1. Ordu Komutanlığı'na atanan Ege Ordusu Komutanı Fethi Remzi Tuncel, İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ile Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na veda ziyaretlerinde bulunacak.

- İnsani Yardım Vakfı (İHH), TGTV ve İstanbul'dan gönüllü kuruluşların katılımıyla başlatılan "Filistin ve Lübnan'a İstanbul'dan 100 Tır Yardım" seferberliği kapsamında 13 TIR'lık insani yardım konvoyu yola çıkacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih Belediyesi hizmet binası, şehir tiyatrosu ve otoparkının toplu temel atma törenine katılacak.

- Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Nedim Örün, Uluslararası Hazır Giyim Fuarı'na katılımla ilgili basın toplantısı düzenliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious