Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, günübirlik bir ziyaret için Lübnan'a gidecek. Bakan Gül'ün, Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Dışişleri Bakanı Fevzi Salluk ile görüşmesi bekleniyor.

- 3. Ulusal 17. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat Etkinlikleri" başlıyor. Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde başlayacak etkinliklerin açılış törenine Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu katılacak.

- Bakan Çubukçu, törenin ardından Gülşehir Gümüşkent Rehabilitasyon Merkezi'nin açılışı yapacak, Ürgüp Çocuk Yuvasını ziyaret edecek.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ve Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Çankırı'da yangının gerçekleştiği köylerde incelemelerde bulunacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Elazığ PTTBank açılış törenine katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sudan Tarım Bakanı Kabbashi ile makamında görüşecek.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Aydın'ın Kuyucak ilçesinde Kültür Merkezi temel atma törenine katılacak ve halka hitap edecek. Baykal, daha sonra Ege Bölgesi Sanayi Odası Aydın Şubesi'nde sivil toplum örgütleri ve meslek odaları temsilcileri ile bir toplantı gerçekleştirecek.

- Marmara depreminin 7. yıldönümü dolayısıyla Kocaeli'nde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

- İstanbul Valisi Muammer Güler, Valilik Özel İdaresi tarafından yapılan deprem çalışmaları ve yardımlarıyla ilgili bilgi verecek.

- Eğitim Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer, "Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği'nde değişiklik yapılmasına dair" yönetmeliğin iptali için Danıştay'a başvuracak.

- Şırnak'ta, teröristlerce şehit edilen Piyade Onbaşı Yakup Pak, Adana'nın Ceyhan ilçesinde, Piyade Er Kadir Özdemir, Balıkesir'de kılınacak cenaze namazlarının ardından toprağa verilecek.

- Güneydoğu Sanayici İşadamları Derneği (GÜNSİAD), gündemdeki konularla ilgili Diyarbakır'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Sağlık Bakanlığı'nca, Türkiye'de ilk kez helikopterlerle birlikte 540 personelin katılacağı "Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi Tatbikatı" (UMKE), Erciyes Tekir Yaylası'nda yapılacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Halkalı'daki lojistik destek merkezinin açılışını yapacak.

- Türk-Yunan Defne Derneği ve Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından gerçekleştirilen Atina Kapodistriakon Üniversitesi Türkoloji Bölümü öğrencisi 30 Yunanlı genç, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin davetlisi olarak İstanbul'a geliyor.

- İsrailli orkestra şefi Daniel Barenbiom yönetimindeki "Doğu Batı Divanı Orkestrası", Aya İrini'de konser verecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious