Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 20.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, İsrail ve Filistin'de temaslarda bulunmak üzere İstanbul'dan Tel Aviv'e gidecek.
- Gül, İsrail ve Filistin'e gitmeden önce Atatürk Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenleyecek.

- İsrail Başbakanı Ehud Olmert, Savunma Bakanı Amir Peretz ve Dışişleri Bakanı Livni ile görüşecek olan Gül, Tel Aviv'den Ramallah'a geçerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Manisa'nın Kula ilçesine bağlı Emre köyünde yapılacak "8. Yunus Emre'yi Anma ve Kültür Etkinlikleri"ne katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Sapanca Gölü'nde sona erecek olan Türkiye Su Kayağı 3. Vali Yazıcıoğlu Kupası ödül törenine katılacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde incelemelerde bulunacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Sakarya'nın Yazlık beldesinde, Yazlık Dış Mekan Süs Bitkiciliği İhtisas Organize Üretim Alanının açılışını yapacak.

- Arap Birliği Dışişleri Bakanları, Lübnan'da sağlanan ateşkes ile ilgili olarak Mısır'ın başkenti Kahire'de bir toplantı yapacak.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP İstanbul İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek.

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Adana 16. İl Danışma ve Eğitim Seminerine katılacak.

- İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Almanya eski Başbakanı Helmut Schmidt'in "ABD Türkiye'yi bölecek" şeklindeki açıklamalarıyla ilgili İstanbul İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenliyor.

- İstanbul'da İsrail protestosu. Çeşitli sivil toplum kuruluşları "İsrail'i Durdurun" temalı bir yürüyüş gerçekleştirerek Kadıköy İskelesine gidecek ve burada bir miting düzenleyecek.

- Japonya'da süren "15. Dünya Erkekler Basketbol Şampiyonası Finalleri"nde Türkiye, grubundaki ikinci maçını Hamamatsu'da, Avustralya ile yapacak.

- Futbolda, Turkcell Süper Ligi'nin 3. haftası bugün oynanacak maçlarla sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious