Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyelerini, Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Suriye'ye gidiyor. Gül, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve Dışişleri Bakanı Velid El Muallim ile görüşecek.

- Hükümetle memur sendikaları konfederasyonları arasındaki toplu görüşmelerin 3. turu, Başbakanlık Yeni Bina'da yapılacak.

- RTÜK tarafından düzenlenen "Medya Okuryazarlığı" toplantısına Milli Eğitim Bakanı Çelik ve Devlet Bakanı Atalay katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Öğretmenevleri Tanıtım Sergisi"nin açılışında konuşacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Bursa'nın Gemlik ilçesinde üçüncü Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ı anma törenine katılacak.

- CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç, TBMM'de basın toplantısı düzenleyecek.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Memur-Sen ve Kamu-Sen çadırlarını ziyaret edecek.

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar Göksel, Filistin ve Lübnan'a yönelik başlatılan yardım kampanyasına ilişkin İzmir'de basın toplantısı yapacak.

- Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in "180 bin Kürt'ün öldürüldüğü Enfal operasyonları"yla ilgili yargılandığı davaya devam ediliyor

- İran'ın uranyum zenginleştirme faaliyetlerini durdurması karşılığında önerilen teşvik paketine resmî cevabını vermesi bekleniyor.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Gaziosmanpaşa'nın Taşoluk, Bolluca, Boğazköy ve Arnavutköy beldelerine yapılan yatırımların toplu açılış ve temel atma törenine katılacak.

- Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Yavuz, Rize'de il temsilciliğinde basın toplantısı yapacak.

- Ortadoğu Gazetesi'nin sahibi Zeki Saraçoğlu'nun cenazesi, Fatih Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından defnedilecek.

- Tiyatro ve sinema oyuncusu Tuncer Necmioğlu'nun cenazesi, Devlet Tiyatroları Taksim Sahnesi'ndeki tören ve Teşvikiye Camii'nde kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious