Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 24.08.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a veda ziyaretlerinde bulunacak.

- Jandarma Genel Komutanlığında görev devir-teslim törenine Cumhurbaşkanı Sezer, TBMM Başkanı Arınç ve Başbakan Recep Erdoğan da katılacak.

- Başbakan Erdoğan, KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda bir araya gelecek.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul CNR'de düzenlenen Uluslararası Mermer, Doğaltaş Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katılacak. Tüzmen, ayrıca Tüyap Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek 8. Uluslararası İstanbul Hazır Giyim Fuarı'nın açılışını yapacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Van'ın Bahçesaray ilçesinde yapılacak satranç şölenine katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Antalya'da ziyaretlerde bulunacak ve İşkur hizmet binasının açılışını yapacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Trabzon ve Rize'de incelemelerde bulunacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Iğdır'da incelemelerde bulunacak.

- Hükümetle memur sendikaları konfederasyonları arasındaki toplu görüşmelerin 4. turu, Ankara'da yapılacak.

- Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Züheyir Amber ve beraberindeki heyet, kamu çalışanları örgütlerinin kurdukları çadırları ziyaret edecek.

- Merkez Bankası Para Politirkası Kurumu 8. Olağan Ağustos ayı toplantısını gerçekleştirecek.

- Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Osmaniye'de yapılacak Akdeniz Bölge Toplantısı'na katılacak.

- ÖSS Sözel 2 Türkiye birincisi Bilal Ertuğrul, tercih ettiği TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ni ziyaret edecek ve ziyaret sırasında TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Tahsin Kesici basın toplantısı yapacak.

- DYP, MHP ve Büyük Birlik Partisi üyeleri ile İstanbul il başkanları ayrı ayrı, Kamu-Sen çalışanlarının Aksaray Metrosu'nun önüne açtıkları çadırı ziyaret edecekler.

- İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından toplanan 50 TIR'lık malzeme Zeytinburnu'ndan Lübnan'a gönderiliyor.

- İkinci Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, İstanbul Valisi Muammer Güler başkanlığında yapılacak.

- İtalya'nın İzmir Konsolosu Michele Tommasi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'ı ziyaret edecek.

- Lübnan'da konuşlandırılması gündemde olan BM barış gücünün oluşturulması çalışmaları takip ediliyor.

- Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyyanni, Ürdün'de Kral Abdullah ve Başbakan Maruf Bahit ile görüştükten sonra İsrail'e geçecek.

- İran'ın nükleer programını durdurması için sunulan teklife karşı verdiği cevaba karşılık Avrupa başkentlerinden gelen açıklamalar takip ediliyor.

- Türkiye, Japonya'da süren 15. Dünya Erkekler Basketbol şampiyonası finallerinde bugün grup birinciliği için Yunanistan ile karşılaşıyor.
- Futbolda UEFA Kupası 2. ön eleme turu rövanş maçlarında Kayserispor, Arnavutluk'un Tirana takımını, Trabzonspor ise, Kıbrıs Rum Kesimi takımı Apoel'i ağırlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious