Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Genel Kurulu'nda, BM Geçici Görev Gücü bünyesinde faaliyette bulunmak üzere Lübnan'a asker gönderilmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresi görüşülecek.

- CHP ve Anavatan gruplarında, başta Lübnan'a asker gönderilmesine ilişkin tezkere olmak üzere gündemdeki konular değerlendirilecek.

- Kırgızistan Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiev, Cumhurbaşkanı Sezer tarafından resmi törenle karşılayacak. Cumhurbaşkanı Sezer, Bakıev ile başbaşa görüşecek. Heyetler arası görüşmeler, iki ülke arasındaki anlaşmaların imza töreni de köşkte gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Sezer ve eşi, Bakiev ve eşi onuruna resmi akşam yemeği verecek.

- Kırgızistan Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakiev, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ile ayrı ayrı görüşecek.

- Anavutluk Başbakanı Sali Berisha, Başbakan Erdoğan tarafından resmi törenle karşılanacak. Başbakan Erdoğan, ortak basın toplantısının ardından Başbakanlık Resmi Konutu'nda Berisha onuruna öğle yemeği verecek.

- Arnavutluk Başbakanı Berisha ve beraberindeki heyeti, Cumhurbaşkanı Sezer ve TBMM Başkanı Bülent Arınç ayrı ayrı kabul edecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Ankara Ticaret Odası Meclis Salonu'nda "Daha Güvenli Ürünler İçin Daha Etkin Bir Piyasa Gözeteme ve Denetimi" konulu kapanış sempozyumuna iştirak edecek.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Irak Türkmenleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ankara Şube Başkanı Mahmut Kasapoğlu ile görüşecek.

- Lübnan'a yönelik yardım toplama kampanyasına ilişkin protokol, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ve Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali tarafından törenle imzalanacak.

- TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Kurmanbek Bakıev'in katılımıyla iş forumu düzenlenecek. Hisarcıklıoğlu, ayrıca Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha onuruna da çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

- Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kofi Annan, Ortadoğu turu çerçevesinde Mısır'da Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile görüşecek. Kofi Annan akşam saatlerinde ise Türkiye'ye gelecek.

- Körfez ülkelerinin dışişleri bakanlarının Lübnan, Filistin ve bölgesel işbirliği konularını ele almak üzere Cidde'de bir araya gelmeleri bekleniyor.

- Yurtsever Cephe, Meclis'te görüşülecek olan 'Lübnan'a asker gönderilmesi' ile ilgili tezkereyi protesto edecek. Grup Yüksel Caddesi'nde toplanıp Meclis'e yürüyecek.

- CeBIT Bilişim Fuarı İstanbul'da açılıyor. TÜYAP Beylikdüzü'nde açılacak Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarı CeBIT Bilişim Eurasia'ya 19 ülkeden 900 firma katılıyor.

- TÜYAP, Ankara'da düzenlenecek olan tarım fuarı ile ilgili basın toplantısı yapacak.

- Ankara 78'liler Derneği, '12 Eylül darbecileri hakkında bulundukları suç duyurusu' ile ilgili basın açıklaması yapacak.

- KESK, DİSK sendikaları ve bazı sivil toplum kuruluşları, mecliste görüşülecek tezkere ile ilgili olarak Kurtuluş Parkı'nda buluşup Ziya Gökalp Caddesi'nde yürüyüşe geçecek.

- Ulusal Kök Hücre Kongresi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi'nde başlıyor.

- Eğitim Sen, SHP Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

- Adana Ticaret Odası tarafından düzenlenen "Avrupa Halk Dansları Festivali" başlıyor.

- İstanbul'da Zabıta Haftası sebebiyle düzenlenen ve 21 belediyenin zabıtalarının katıldığı etkinlikler, "Futbol Turnuvası" ile devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious