Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adli Yıl başlıyor. 2006-2007 Adli Yılı'nın başlaması dolayısıyla Yargıtay'da Cumhurbaşkanı Sezer, TBMM Başkanı Arınç ve Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı tören yapılacak.

- BM Genel Sekreteri Kofi Annan Ankara'da. Cumhurbaşkanı Sezer, Annan ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

- Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Merkez Bina'da görüşeceği Annan onuruna, Başbakanlık Resmi Konutunda öğle yemeği verecek.

- Annan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşecek.

- Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ı Başbakanlık Merkez Bina'da kabul edecek.

- A Milli Basketbol Takımı'ı Erdoğan'ı ziyaret edecek. Ziyarete Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile GSGM Müdürü Mehmet Atalay da katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Brüksel'de, Belçika Dışişleri Bakanlığı AB İşleri Devlet Sekreteri Didier Dunfot ile görüşecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Halk Sağlığı Haftası çerçevesinde Ankara'da düzenlenen 'Sağlıkta Yürüyüş' etkinliklerine katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Suriye Bayındırlık Bakanı Hamud El Hasayn ile görüşecek. Bakan Tüzmen, Türkiye'nin ilk ihracatçılarından Özcan Balkır'ın Dolmabahçe Camii'ndeki cenaze törenine katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Umman Sağlık Bakanı Ali Bin Muhammed Musa ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, ODTÜ-OSTİM Teknokent açılış törenine katılacak.

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker, fındık alımları konusunda Bakanlık Merkez Bina'da basın toplantısı düzenleyecek.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, parti genel merkezinde basın açıklaması yapacak.

- İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul'da "Tayyip Erdoğan Türk Askerini Lübnan'a Gönderemeyecek!" konulu basın toplantısı düzenleyecek.

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yuvacık Barajı'nın kentin su ihtiyacını karşılamaya yetmemesi ile ilgili olarak konuyu görüşmek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu ile bir araya gelecek.

- Marshall Vakfı, Avrupalıların ABD ve Amerika'ya bakışı ile ilgili raporunu açıklayacak.

- Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, dünyadaki nüfusa ilişkin raporunu açıklayacak.

- Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Başoğlu, sokakta çalışan çocuklar için yaptırılan minibüsü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'na teslim edecek. Başoğlu, bakanlık bahçesinde minibüsün önünde basın açıklaması yapacak

- TÜSİAD üyeleri, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Bakiev ve bazı bakanlarla Çırağan Sarayı'nda görüşecek.

- İstanbul Barosu'nun yeni adli yılın açılışı dolayısıyla basın açıklaması ve sergi açılışı yapılacak.

- TÜYAP Ankara Tarım Fuarı Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in katılacağı bir törenle açılacak.

- Eğitim Sen, yeni eğitim-öğretim yılı başlarken halkın parasız eğitim hakkına yönelik imza kampanyası formlarını ve eğitim raporunu sunmak için sırasıyla TMMOB'u ve Türk-İş'i ziyaret edecek.

- Bağımsız Büro Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ayhan Çivi adli tatilin sona ermesi sebebiyle bir basın açıklaması yapacak.

- Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Çubuk ve Kazan ilçeleri arasında yapım çalışmaları devam eden Kavşakkaya Barajı basına tanıtılacak.

- Armada Otomobil ve Otomolil Aksesuarları Fuarı Ankara'da açılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious