Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Değerli okurumuz, Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenerek servis edilmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

- Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Sermaye Piyasası Kurulu'nun düzenlediği 'Kamu Altyapı Yatırımlarının Sermaye Piyasaları aracılığıyla finansmanı' konulu toplantıya katılacak (09.00)

- Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği basın toplantısı yapacak (09.30)

- Elektrik Mühündisleri Odası tarafından 'Enerjine Sahip Çık' konulu basın toplantısı yapılacak (10.00)

- Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2007 yılında uygulanacak olan asgari ücreti belirlemek üzere 3. toplanrtısını yapacak (11.00)

- AK Parti Grup Toplantısı yapılacak (11.00)

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, 'Hattat Holdirng-Kömür Kuyu ve Galerileri ve Metan Gazı Sondaj Arama faaliyetlerinin başlatılması törenine katılacak (12.30)

- Ankara Tabip Odası basın toplantısı yapacak. (12.30)

- Saadet Partisi Ankara İl Kadın Kolları KKTC Büyükelçiliği önünde basın açıklaması yapacak. (13.30)

- Yerel İşçi Platformları topladıkları imzaları Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na verecek (13.30)

- Adalet Bakanı Cemil Çiçek, 3. dönem 339 adli yargı hakim ve savcı adayı ile 157 idari yargı adayının ad çekme törenine katılacak (14.00)

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 'Emeklilik Konferansı'na katılacak (14.00)

- Oto Dekarosyon ve üst yapıcılar derneği basin toplantısı düzenleyecek (14.00)

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 'inönü-Lozan' konulu panelde konuşacak (15.00)

- İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, 'Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Polisin Rolü' konulu toplantıya katılacak (15.00)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Makedonya Türk Demokratik Partisi Başkanı Kenan Hasip'i kabul edecek. (16.00)

- Yenimahalle Belediyesi'nin düzenlediği 'İstiklal Marşı'nın 10 Kıtasını Ezbere En Güzel Okuma Yarışması'nın finali yapılacak. Törene TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın da katılması bekleniyor. (18.00)

- Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi tarafından 'Atatürk'ün sevdiği şarkılar' konseri düzenlenecek (19.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Behiç Aşçı'nın ailesi ve beraberindeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul edecek. (11.00)

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası 'Bayram öncesi çalışanlar mağdur ediliyor' başlıklı basın açıklaması yapacak. (09.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, F tipi cezaevleri konusunda ''ölüm orucu eyleminde bulunan'' avukat Behiç Aşçı'nın ailesi ve sivil toplum örgütleri temsilcilerini Dolmabahçe Sarayı'nda kabul edecek. (11.00)

- Bakırköy Belediyesi, Carousel Alışveriş Merkezi ve Bakırköy Gönüllü Çevreciler Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından alışveriş merkezine konan dilek ağacına isteklerini asan dargelirli aile çocuklarına hediye verilecek. (11.00)

- İstanbul Tabip Odası, hükümetin sağlık politikalarını protesto etmek amacıyla bir basın açıklaması yapacak. (12.30)

- Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği (FHDD), 'Filistin'de Bir Kardeşin Var' adıyla başlatmış olduğu kampanyayı meşaleli yürüyüşle sonlandıracak. (18.00)

- FEM Dershaneleri, 2006 ÖSYS ve 2007 İlk Adım Sınavı'nda dereceye giren öğrencilerine ödül verecek. Programı Kadir Çöpdemir sunacak. (18.30)

- TEDAŞ kaçak elektrik kontrolü için yeni bir uydu sistemini devreye koyuyor. Türkiye'de kaçak elektrikle mücadelede önemli yol kat eden TEDAŞ Adaan'da yeni bir uydu sistemi ile kaçak elektrik kontrolü yapmaya baylayacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Van'a geliyor. AB hibe destekli 40 bin euroluk Doğu Anadolu kalkınma Programı (DAKP)'ndan projeleri kabul edilenlerle yapılacak olan toplantıya katılan Çelik, verilen hibelerin yerinde kullanılması çağrısında bulunacak.

- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in 28 Mart'taki olaylar hakkındaki açıklaması nedeniyle hakkında açılanan davanın ikinci duruşması bugün yapılacak.

- Malatya'nın Darende ilçesinde boğularak öldürülen genç kadın ve 4 çocuğun cenazeleri bugün Darende'de toprağa verilecek.

- Adana Sokak Çocukları Derneği, dernekten yardım ve destek alan 50 çocuğa bayram öncesi giyim yardımında bulunacak. (13.00)

- Lösemilileri Yaşatma Derneği, Türkiye'de ilk olan Lösemili Çocuk Okulu projesinin tanıtım toplantısını yapacak. (17.00)

- Hentbol Milli Takımı'nın yöneticileri Adana Büyük Sürmeli Oteli'nde basın toplantısı düzenleyecek.(10.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious