Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Değerli okurumuz; Türkiye'nin bugünkü ziyaretçisi derlenerek servis edilmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Eski dışişleri bakanlarından İsmail Cem, Teşvikiye Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından törenle Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek. Törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da "Türkiye Yatırım Zirvesi Yuvarlak Masa Toplantısı"na ve kokteyline katılacak.

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Brüksel'de düzenlenen NATO dışişleri bakanları toplantısına katılacak. Toplantının ardından, NATO üyesi ülkelerin bakanlarıyla Afganistan'daki Uluslararası Destek Gücü'ne katkıda bulunan ülkelerin bakanları bir araya gelecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, MÜSİAD Sakarya Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu 2007 yıllık toplantıları kapsamında, G-20 ile ilgili grubun geleceği ve işlevi hakkındaki oturumda konuşacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara ve Çorum'da, 2006-2007 eğitim öğretim yılı birinci yarıyıl karne dağıtım törenlerine katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Ankara'da, gümrüklerde para kullanımını ortadan kaldıran Gümrüklerde Kart Uygulamasına Geçiş Törenine katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, KOBİ Bilgi ve Eğitim Fuarları'nın açılışına katılacak.

- Bakan Coşkun ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Bolu'nun Gerede ilçesinde çeşitli açılış ve ziyaretlerde bulunacaklar.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Basın Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısı yapacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bir dizi ziyaret için İzmir'e gelecek.

- Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Edip Özbaş, partisinin Adana il yönetimi ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek son siyasi gelişmeleri değerlendirecek.

- DTP Eşbaşkanı Ahmet Türk, KESK Genel Merkezi'ni ziyaret edecek.

- Kuzey Irak'taki Irak'ta nüfus sayımı gerçekleştiriliyor. Kampa erken saatlerde gelen BM görevlileri, Irak askerleri ve özel birimler denetiminde nüfus sayımına başladı.

- Dış Ticaret Müsteşarlığı ile Hollanda Gıda ve Tüketici Ürünleri Güvenliği Kurumu tarafından ortaklaşa yürütülecek, "Türkiye'de Ürün Güvenliği Sisteminin Kurulması İçin Kurumsal Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi"nin başlangıç toplantısı, Ankara'da yapılıyor.

- Bağımsız Eğitimciler Sendikası, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a Kızılay PTT'den karne yollayacak.

- Türk Tabipler Birliği, 'Aile Hekimliği' konusunda Sağlık Bakan Recep Akdağ ile görüştükten sonra basın toplantısı yapacak.

- Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "Türkiye ekonomisi 2006 yılı değerlendirme ve 2007 yılı beklentileri" konulu bir toplantı yapacak.

- Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Sürekli Mesleki Gelişim Etkinlikleri kapsamında "Ağrı ve Tedavi Yaklaşımları" konulu panel düzenlenecek.

- Turkcell Süper Lig'in 2006-2007 sezonunun ikinci yarısı, Kayseri'de, Fenerbahçe ile Kayseri Erciyesspor arasında yapılacak açılış maçıyla başlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious