Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Saygıdeğer ziyaretçilerimi; Türkiye'nin bugünkü gündemi derlenerek servis edilmiştir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 26. Enerji Verimliliği haftası nedeni ile MTA'da düzenlenen törene katılacak. (09.30)

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, basın-yayın organlarının Ankara teksilcileri ve haber müdürleri ile bir araya gelecek. (10.00)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Teşkilat Başkanlığı ''Siyasette teşkilat nedir, teşkilatçı kimdir?" konulu kompozisyon yarışması ödül törenine ve AK Parti 2. Dönem 4. İl Başkanları Toplantısı'na katılacak. (11.00/14.00)

- DİSK, Kızılay'da basın açıklaması yapacak. (11.00)

- Dışişleri Bakanı Gül, iş ve ekonomi dünyasının temsilcileri için çalışma yemeği verecek. (12.30)

- Mazlum Der, Rektörler Komitesi'nin kararları ile ilgili basın açıklaması yapacak. (12.30)

- Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakol Amirliği yeni hizmet binasının açılışı yapılacak. Açılışta Fatih Kısaparmak konser verecek. (14.00)

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, merhum Sakıp Sabancı adına yaptırılan salonun açılış törenine katılacak. (14.00)

- Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün 'Ailem ve Ülkemin Trafik Polisiyim' kampanyasının açılışı yapılacak. (15.00)

- Ankara Giyim Sanayicileri Derneği, Dünya Başkentler Güzellik Yarışması finalistlerini basına tanıtacak. (16.00)

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, 150 Yılın Sessiz Tanıkları' sergisine katılacak. (19.00)

- Türkiye Müteahhitler Birliği, tarafından düzenlenen 'Gündem 2007' toplantı sohbet toplantısına CHP Genel Başkanı Deniz Baykal konuk olarak katılacak. (19.00)

- Esenler Belediyesi, cam, plastik, metal ve kağıtları ayrı ayrı toplayıp geri dönüşümlerini sağlayacak. (10.30)

- "Yeni Sürücü Kitabı" adlı yayının tanıtım toplantısına İstanbul İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da katılacak. (11.00)

- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde basın açıklaması yapılacak. (11.00)

- Emek Partisi, Yurtsever Cephe ve Ezilenlerin Kurtuluşu "10 Eylül Tutsakları" davası ile ilgili açıklama yapacak. (12.00)

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in eşi Semra Sezer, İstanbul Valisi Muammer Güler ve eşi Neval Güler "Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Türkiye Geneli Değerlendirme Toplantısı"na katılacak. (13.00)

- Haklar ve Özgürlükler Cephesi (HÖC) üyeleri, basın açıklaması yapacak. (13.00)

- TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney ve Koç Anonim Şirketi Kurumsal İletişim ve Bilgi Başkanı Ali Koç, 23 Nisan Çocuk Şenliği programını açıklayacak. Açıklamadan sonra 'Fotoğraflarla 23 Nisan Tarihi' adlı sergi açılacak. (13.00)

- Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği'nde bir araya gelecek sivil toplum kuruluşları İnönü Üniversitesi'ni kınayacak.

- Diyarbakır'dan uçak kaçırılma ile ilgili gelişmeler takip edilecek. Korsan Mehmet Gökşingöl'ün abisiyle görüşülecek.

- Mardin'de Köydes projesi kapsamında yapılan hizmetlerde yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla valilik soruşturma başlattı.

- GÜNGİAD ve USİDER işbirliğiyle gerçekleştirilen gençlere meslek kazandırmaya yönelik 'Mesleki Kariyer' kursları ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek. (14.30)

- Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Tufanbeyli'ye yapılacak Termik Santralle ilgibi basın açıklaması yapacak. (10.00)

- Kızılay Derneği Adana Şubesi Vali İlhan Atış'ın katılımıyla 101 öğrenciye eğitim bursu verecek. (13.00)

- Bossa Tekstil Grubu Şirketlerinden Yünsa, Uptown Adana Mağazalarının açılışını yapacak. Açılışa Sabancı Holding Tekstil Grup Başkanı Yakup Güngör de katılacak. (14.00)

- Emlak sektörü temsilcileri Adana'da biraraya gelecek sektörün içinde bulunduğu durumu değerlendirecek. Toplantıya Adana EmlakçılarOdası Başkanı Burhan Coşkun, Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Ali Taylan, Adana Ticaret Odası Başkanı Şuban Baş katılacak. (19.00)

- İlköğretim öğrencileri ve esnaf, Türkçe'ye sahip çıkalım konulu bir yürüyüş yapacak. (15.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İzmir'de gün boyu çeşitli açılışlara katılarak ziyaretlerde bulunacak. Bornova ve Çamdibi PTT Bank şubelerinin açılışını yapacak olan Yıldırım, daha sonra Kemalpaşa-Turgutlu demiryolları bağlantı hattı projesinin temel atma törenine katılacak, Ayrancılar Türk Telekom Çok Programlı Lisesi açılışını yapacak. (09.30 / 15.30)

- Atatürkçü Düşünce Derneği'nin Nadrlıdere İl Eşgüdüm Şubesi, 14 Nisan Ankara mitingi ile ilgili olarak İzmir Konak'ta basın açıklaması yapacak. (12.15)

- Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili olarak üniversitelerin ve YÖK'ün takındığı tavırla ilgili açıklamalarda bulunacak. (11.00)

- Atatürkçü Düşünce Derneği Konya Şubesi'nden 14 Nisan cumartasi Ankara Tandoğan'da yapılacak Cumhuriyet mitingi ile ilgili basın açıklaması. (12.30)

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe Konya'ya geliyor. Konya Altınapa Su havzası meram derede tesis edilen ağaçlandırma sahasındaki fidan dikimi ve ardıç projesinin başlatılması için Konya'ya geliyor. (12.00)

- Yapıkredi Anadolu Kobi toplantısı'nın 4.sü Konya'da yapılıyor. Yapıkredi ve Konyalı Kobi'lerin biraraya gelerek sorunların gürüşüleceği toplantıya Yapıkredi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmez katılacak. (14.00)

- Yüzen Fuar projesinin ilk adımı olan BLUEXPO-Karadeniz EQHO Fuarı, 02-18 Haziran 2007 tarihleri arasında Karadeniz'in turizm merkezleri olan Varna, Köstence, Odesa, Yalta, Sochi ve Batum'da gerçekleşecek. BLUEXPO-Karadeniz EQHO Fuarı ile ilgili basın tanıtım toplantısı bugün yapılacak. (14.00)

- Antalya faaliyet gösteren Kural Hukukçular Derneği tarafından Antalya Ceza ve Tutukevi'ne kitap bağışı yapılacak. (15.00)

- Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'de Çocuk Kök Hücre servisinin açılışı yapılacak. (16.00)

- Fortis Türkiye Kupası yarı finalinin ilk karşılaşması Trabzon'da Trabzonspor ile Kayseri Erciyesspor arasında oynanacak.(16.00)

- Bu hafta deplasmanda lider Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Vestel Manisasapor'un İdari Menejeri Mustafa Turgat ve Asbaşkan Kenan Yaralı ortak basın toplantısı düzenleyecekler. (13.30)

- Malatyaspor yönetimi basın toplantısı düzenliyor. Türk Telekom Lig A'da şampiyonluk hedefleyen Malatyaspor'daki son durum hakkında bilgilendirme toplantısı yapılacak.

- Türkiye İkinci Ligi B Kategorisi Lig B Yükselme Grubu'nda 13. haftanın maçları bugün oynanacak. (14.30)

- Bayanlar Basketbol Ligi'nde play-off çeyrek final serisi ilk maçları Fenerbahçe - Çankaya Üniversitesi ve TED Kayseri Koleji - Galatasaray maçlarıyla başlıyor.

- Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya, boynundan ameliyat oluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious