Türkiye'nin bugünkü hava durumu

  • Giriş : 08.02.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin batısında kötü hava koşulları etkisini sürdürecek. İç Ege'de kar yağışı etkili olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre; yurdu etkisi altına alan kötü hava şartları özellikle yurdun batısında kendisini göstermeye devam edecek. Bugün bazı bölgelerde ve illerde hava koşullarının şöyle olması bekleniyor:

Marmara Bölgesi'nde poyraz sert esecek. Kar yağışı bugün en fazla Sakarya, Bursa-Bilecik arasında etkili olacak. Yarın bölgede hava ısınmaya başlayacak. Cuma günü ise beklenen yağmur ve kuvvetli lodosun, karları eriteceğinden, su baskınlarına neden olması bekleniyor. Edirne 0, Balıkesir 2, Sakarya 3 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi'nin doğusunda Sivas-Kayseri ve Niğde çevrelerinde rüzgar lodos yönlü, bu nedenle buralarda hava daha ılık ve yağış karla karışık yağmur şeklinde görülecek. Bölgede yağış etkisini yitirmeye başlayacak. Konya 4, Eskişehir 0, Kayseri'de 6 derece olacak.

Ege Bölgesi'nin güney kıyılarında karayel kuvvetli esecek. Kar yağışı Afyon-Kütahya ve Manisa çevrelerinde yoğunluğunu artıracak. Muğla kıyılarında ise sağanak yağmur kendisini gösterecek. Yarın bölgede hava ısınmaya başlayacak. Cuma günü kuvvetli esecek lodos bölgeye

sağanak yağmur getirecek. Denizli 5, Bodrum 9, Kütahya 0 derece olacak.

Akdeniz Bölgesi'nde etkili olan kuvvetli yağmurun sel ve su baskınları yol açması bekleniyor. Yarın yağmur hafifleyecek. Güneydoğu'da da yağmur bugün kuvvetli yağacak. Antalya 13, Diyarbakır 9 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde lodos sıcaklığı artırırken, yağış daha çok yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek. Yarın ise hava soğuyacak ve bölge genelinde yağış kara dönüşerek yoğunluğunu artıracak. Erzurum 1, Malatya ve Van 6 derece olacak.

Karadeniz Bölgesi'nde Bolu-Zonguldak çevresinde kar, Samsun'da yağmur aralıklı devam edecek. Yağış batıda zayıflayıp, bölgenin doğusunda etkisini artıracak. Trabzon 10, Samsun 8, Bolu 2 derece olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious