Türkiye'nin büyük bir bölümü yağmura teslim olacak!

Türkiye'nin büyük bir bölümü yağmura teslim olacak!.14438
  • Giriş : 05.11.2007 / 00:45:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 02:40:20

Türkiye’nin büyük bir bölümü hafta başında yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul ve Bursa'da bu akşam başlayacak yağmur, yarın akşam yüksek kesimlerde yer yer karla karışık yağmura dönüşecek.

Ankara'da parçalı bulutlu bir gökyüzü görülüyor. İzmir'de hava bulutlu. Bu geceden itibaren ise sağanak yağmur hakim olacak. Adana'da parçalı bulutlu ve ılık hava bugün de etkisini sürdürüyor. İstanbul, Ankara ve Bursa 17, İzmir 21, Adana 24 derece.

Marmara bölgesinde hava parçalı ve çok bulutlu. Çanakkale çevresinde hafif yağmur geçişleri görülebilir. Yarın yer yer gök gürültülü olmak üzere sağanak yağmur başlayacak. Yağış, akşam saatlerinde yüksek kesimlerde karla karışık yağmura dönüşecek. Bugün Edirne 18, Çanakkale ve Sakarya 17 derece.

İç Anadolu'da bugün yağış beklenmiyor. Haftanın ilk yarısı ise bölgede sağanak yağmur etkili olacak. Sıcaklık Konya ve Eskişehir'de 18, Sivas'ta 15 derece.

Ege Bölgesi'nde bu akşam başlayacak yağmur, hafta başında kuvvetlenecek. Salı günü poyrazın da kuvvetlenmesiyle sıcaklık 6-7 derece daha azalacak. Yarın Denizli 22, Muğla 23, Kütahya 18 derece.

Akdeniz'in batısında, Antalya çevresinde kısa süreli yağmur geçişleri görülecek.

Bölgenin diğer kesimleri ile Güneydoğu Anadolu'da ise bugün yağış beklenmiyor. Ancak yağış, hafta başında bu kesimleri de etkisi altına alacak. Antalya 23, Gaziantep 22 derece.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bugün önemli bir yağış beklenmiyor. Ancak pazartesi gününden itibaren sağanak yağmur ve yer yer karla karışık yağmur görülecek. Bugün Erzurum 10, Malatya 17, Van 13 derece.

Karadeniz'de de hafta başında yağışlı hava etkili olmaya başlayacak. Yağış, yarın akşamdan itibaren yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşebilir. Bugün Trabzon 15, Samsun 16, Bolu 17 derece.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious