Türkiye'nin çok satan gazeteleri bugün bu başlıkları attı

Türkiye'nin çok satan gazeteleri bugün bu başlıkları attı.22690
  • Giriş : 21.10.2007 / 09:05:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:00:42

Gazetelerin bugünkü manşetlerinde referandum seçimi var. İşte gazetelerin manşet haberleri!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

14'ünde PKK'lı 24'ünde Türk askeri
PKK onu 14 yaşında ormandan kaçırdı. 5 yıl zorla dağda alıkonuldu. Bir çatışmada Türk ordusuna teslim oldu. Toplam 4.5 yıl hapis yattı. Askerliği sırasında mayın temizlerken gazi oldu. İki yıl hastanede kaldı. Çocukluk aşkı Songül’e tam 13 yıl sonra kavuşabildi.

Sandık değil karakutu
Türkiye bugün mini Anayasa Değişikliği paketi için sandık başına gidiyor. Pakete "evet" denmesi durumunda, Cumhurbaşkanı Gül ve milletvekillerinin görev süresi tartışmaya açılacak.

4 ayrı madde için tek oy
Üç ay önce, 22 Temmuz'da yapılan erken genel seçimlerin ardından 42 milyonu aşkın seçmen, bu kez cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de içeren Anayasa Değişikliği paketinin oylanacağı referandum için sandık başına gidiyor

İstanbulluya prova işkencesi
Her yıl geleneksel olarak 29 Ekim'den bir hafta önceki pazara denk gelen tören provası, haber verilmeden cumartesiye alındı. Vatan Caddesi'nin habersiz kapanması yüzünden İstanbul kilit oldu, İstanbullu da sinir sahibi...

 

5 Kasım ültimatomu
Erdoğan, 5 Kasım'da Bush'la görüşmesine atfen son uyarıları yaptı: Özellikle Bush görüşmesinde netice almak istiyoruz, aksi halde yol haritamızı uygularız

 


Sandık günü
Bugün yapılacak referandumda, kayıtlı 42 milyon 629 bin seçmen 134 bin 700 sandıkta oy kullanacak. Sandığa gitmeyen seçmene 19 YTL ceza verilecek. Seçmen bilgi kâğıdı gelmeyen vatandaşlar da kimlik belgesiyle oy atabilecek.

 

Korku filmi gibi
İstanbul Ümraniye'de dün sabah bir eve giren hırsız dehşet saçtı. Hırsız başına silah dayadığı kadına kocasının el ve ayaklarını bağlattı. Evdeki değerli eşyaları alan hırsız kadına tecavüze yeltendi. Bu sırada bağlarından kurtulan koca karısını kurtarmak için hırsızın üzerine atladı. Hırsız kocayı tabancayla öldürüp kaçtı.

 

Vahşete 5 soru
Ümraniye’de önceki gün yaşanan sapık hırsız dehşetinde soruşturma sürüyor Eşi gözleri önünde öldürülen Meltem U., çelişkili ifade verince gözaltına alındı. Polis, deliller doğrultusunda olayın hırsızlık vakası olmadığını düşünüyor

 

Gülen cemaatinin sırları
Sosyolog Berna Turam, Fethullah Gülen hareketini ’objektif’ şekilde inceledi. Türkiye, Kazakistan ve ABD’de, cemaatin vakıflarına, şirketlerine, dershanelerine, kız yatakhanelerine, “ışık evleri” ne gitti; Gülen hareketinin sırlarını çözdü.

 

"Gül ve TBMM'nin durumu tartışmalı"
YSK Başkanı, halkoyuna sunulan paketin hala net olmadığını söyledi.

 

Son sözü millet söyleyecek
Aylarca süren Köşk tartışmaları bugün neticeleniyor. Referandum için sandık başına gidecek seçmenler 'cumhurbaşkanını kim seçsin?' sorusuna cevap verecek. 'Evet' oyları 'hayır'dan fazla çıkarsa, Çankaya Köşkü'ne kimin çıkacağını artık halk belirleyecek.

 

Asıl mahalle baskısı başörtülüye
'Başörtüsü yasağı'na maruz kalanlar üzerine yapılan ilk kapsamlı kamuoyu araştırması, Türkiye'de başını örtme yönünde değil, açma yönünde bir 'mahalle baskısı' olduğunu ortaya koydu. Başörtüsü mağdurlarınının yüzde 70,8'i kişiliklerinin zedelendiğini söyledi.

 

Her takıma bir kahraman gerekir 2-3
'6 hafta oynamaz' açıklaması yapıldı. Kendini zorla kadroya aldırttı. Avni Aker'de yedekti. Dakika 68 ve skor 2-2... Nobre dışarı, Bobo içeri... 73'te golünü attı, 79'da Rüştü kızarınca eldivenleri taktı ve Kartal'ı zafere taşıdı...

 

41 kere Maşallah
Şampiyonlar Ligi'nde fırtına gibi esen Fenerbahçe, Avrupai futbolunu dün Konyaspor karşısında da sahneye koydu. 11'de Washington'un golü ile geriye düşen sarı-lacivertliler, 12'de Semih ile skoru eşitlediler. Ardından sahada Futbol resitali sunmaya başlayan Fenerbahçe, 22'de Alex, 36'da Vederson ve 54'te Edu'nun golleri ile farka giderek, müthiş bir galibiyet elde etti.

 

Yatırım ortaklıkları BSMV kapsamına alındı vergi cezaları yolda
Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu, yatırım ortaklıklarının Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) kapsamına alınacağını söyledi. Sektör temsilcileri olası bir vergi cezasıyla sektörün yüzde 27'sinin eriyeceğini belirtirken vergi uzmanları 'bu karar kanuna aykırı' diyor.

CNN TÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious