Türkiye'nin en büyük bayrağı göndere çekildi -FOTO-

Türkiye'nin en büyük bayrağı göndere çekildi -FOTO-.5699
  • Giriş : 08.09.2007 / 17:05:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:18:10

340 metrekare büyüklüğündeki Türkiye'nin en büyük bayrağı, Side Belediyesi tarafından göndere çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

30 Ağustos Zafer Bayramı'nda asılması planlanan, fakat teknik sebeplerden dolayı asılamayan 340 metrekare büyüklüğündeki Türkiye'nin en büyük bayrağı, Side Belediyesi tarafından göndere çekildi.

Side Belediyesi tarafından yaptırılan 340 metrekarelik dev bayrak, düzenlenen törenle 61 metre yüksekliğindeki direğe çekildi.

Side Belediye Başkanı Osman Delikkulak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük Türk Bayrağı'nın Side'ye yakışacağını düşündüklerini söyledi.

Yaptıkları araştırmaya göre, göndere çekilmiş bu büyüklükte bir bayrak olmadığını tespit ettiklerini belirten Delikkulak, şöyle konuştu:

''Bayrağımızın direği ise 61 metre. Ankara ve Bursa'da 61 metreden daha büyük bayrak direkleri olduğunu biliyoruz. Bayrağımız, direğe asansör yardımıyla çekilecek. Bayrağın dikileceği alanda yapılan çalışmalar ve bayrak için 40 bin YTL harcandı. Amacımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda bayrağı göndere çekmekti, ama bazı teknik sebeplerle bu amacımıza ulaşamadık. Geç de olsa bu bayrağı dikmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün sembolü olan bayrağımızın, Side'mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.''

Bayrağın, Manavgat ve beldelerinin tamamından görülebileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious