Türkiye'nin en büyük yem fabrikası açıldı

Türkiye'nin en büyük yem fabrikası açıldı.9108
  • Giriş : 02.06.2009 / 08:06:00

Türkiye'nin en büyük kapasiteli Yem Üretim Tesisi, en gelişmiş teknolojiyle Turgutlu’da hizmete başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Manisa'nın Turgutlu İlçesinde açılışı geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye'nin en büyük yem fabrikası olan Matlı Yem A.Ş 18 milyon TL'lik yatırımı ile ilçenin göz bebeği olmuş durumunda

Türkiye yem sektörünün lider kuruluşlarından MATLI Yem San. Tic. A.Ş'nin Manisa'nın Turgutlu İlçesin deki yem üretim tesisi geçtiğimiz hafta Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla açılışı yapılarak üretime başlanmıştı.

Açılışın ardından geçen 1 haftalık süre içerisinde aldıkları tepkilerin son derece olumlu olduğu dile getiren Turgutlu Fabrika müdürü Erol Tuna Matlı Yem Turgutlu tesisleri ile bilgi verirken 'yeni yatırım planı olanlar için Turgutlu ve Turgutlu halkının kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. Turgutlu Fabrika Müdürü Erol Tuna Turgutlu tesisleri ile verdiği bilgiler küresel krize rağmen bunun nasıl fırsata dönüştürüleceğini açıkça ortaya koyuyor.

Matlı Yem Turgutlu tesisleri için yatırım bedeli 18 milyon TL olan tesis toplam 31.559 m2 alan üzerinde kurulu olup 7.672 m2 kapalı alana sahiptir. Tesiste 70 personel istihdamıyla ekonomiye de bu kriz ortamında katkı sağlayan Matlı Yem İleri teknoloji ürünü makinelerle üretimin yapılacağı tesiste Türkiye'de bir ilk olarak en büyük kapasiteli büyükbaş yem üretim tesisi durumunda bulunmakta.

SAATTE 100 TON YEM ÜRETİLECEK

Fabrika Müdürü Erol Tuna Turgutlu tesislerinde saatte 100 ton yem üretileceğini ve Turgutlu üretim tesislerinin, büyükbaş ve kanatlı yemlerinin yanı sıra special yem üretimi yapabilecek teknoloji ve kapasitede hazırlandıklarını söyledi.Ayrıca Hayvanların beslenme dönemlerine göre üretilen yem çeşitlerinin yanı sıra işletmelere özel ürünler de yetiştiricilerin hizmetine sunulacak.

Matlı Yem Sektöre başladığı günlerden bugüne nasıl geldiklerini ve ne gibi hizmetler sundukları Turgutlu Fabrika Müdürü Erol Tuna şöyle açıklıyor.

Yem üretimine 1988 yılında Karacabey tesislerinde başlayan MATLI A.Ş. sektörde kendine seçtiği “sürekli gelişme” vizyonunu, Konya fabrikasından sonra bugün yüksek teknolojiyle donatılmış modern 3. fabrikası olan Turgutlu yem üretim tesisiyle sürdürmektedir.

Ürettiği müşteri hizmetleri ve sektöre yaptığı yatırımlarla, tarımsal ekonomide BURDAYEM ve PROYEM markalarıyla ''yem'' denildiğinde akla ilk gelen marka olmayı başarmıştır. MATLI A.Ş. yüksek kaliteli yemleri ve sahada müşteri hizmetlerinde verdiği destek çalışmalarıyla biliniyor. Özellikle YEMCARD'la kurmuş olduğu CRM tabanlı müşteri ilişkileri yönetim sistemiyle MATLI sektörde her zaman yeniliklerin öncüsü oldu.

Yem sektöründe “PROYEM” ve “BURDAYEM” markalarıyla faaliyet gösteren MATLI A.Ş, Marmara, Ege, Trakya, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde hizmet vermektedir.

2009 Yatırım programında hız kesmeyen MATLI A.Ş. Turgutlu tesisinin açılışının yapıldığı anda 2 tesisin daha temsili temelini atılmış ve Karacabey Yumurta Üretim Tesisi ve Çorlu Yem Üretim Tesisi de böylece start almış oldu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*