'Türkiye'nin en iyisi Alex!'

'Türkiye'nin en iyisi Alex!'.11317
  • Giriş : 03.04.2009 / 14:25:00

Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Zapotocny, Türkiye Ligi hakkında samimi açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Zapotocny, Türkiye Ligi'nin en iyi 3 takımından birinde oynadığını belirtti.
Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin nisan sayısında röportajına yer verilen Zapotocny, son haftalarda yedek kalmaya takılmadığını belirterek, "Türkiye Ligi'nin en iyi 3 takımından birinde oynuyorum ve kadromuzun ne kadar geniş olduğunu görmek şampiyonluk için beni daha çok umutlandırıyor" dedi.

Zapotocny, bir oyuncu için yedek kalmanın çok tatlı bir olay olmadığını dile getirerek, "Oyuncular bundan hoşlanmaz. Ama bir yandan da 28 yaşındayım ve artık tecrübeli bir futbolcuyum. Yedek oturmanın beni negatif yönde etkilediğini söyleyemem, aksine pozitif bakmaya başladım. Bazı maçlarda yedek kaldım ve takımımın ne kadar kaliteli, içerideki rekabetin ne kadar yüksek olduğunu görerek, takımım adına motive oldum. Sadece ben değil, çok kaliteli futbolcular olan Cisse, Bobo, Holosko, Uğur İnceman bile yedek kalabiliyor" diye görüşlerini aktardı.

Ülkesinde Liberec forması altında şampiyonluk sevinci yaşayan tecrübeli oyuncu, "Bugünün Sivasspor'unu o günün Liberec'ine benzetebilir miyiz?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Kesinlikle benzetebiliriz. Sivasspor'un bu sezon Turkcell Süper Lig'de şampiyon olduğunu düşünsenize. Bizim için de aynı durum vardı. Liberec genç ve çok istekli oyuncularıyla inanılmaz bir başarı yaşadı. Bunun Türkiye'de de Sivasspor ile gerçekleşmesi müthiş olur ve üstelik olmayacak bir şey de değil. Beşiktaş taraftarlarının şimdi söyleyeceklerimi kendilerine karşı söylenmiş sözler olarak algılamasını istemiyorum, çünkü bizim taraftarlarımız gerçekten çok tutkulu, ancak hem Sivasspor'u hem de Trabzonspor'u çok beğenerek izliyorum ve çok takdir ediyorum. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray hem çok tanınmış takımlar hem de şampiyonluk son yıllarda hep onların arasında paylaşılmış durumda. Ama Trabzonspor ve Sivasspor'un oynama tarzları, istekleri, hırsları ve mücadele yapıları gerçekten çok hoşuma gidiyor."

Türkiye'de oynadığı rakipler içinde en fazla zorlandığı takımın Trabzonspor olduğunu vurgulayan Çek oyuncu, şunları kaydetti:

"Trabzonspor'da Gökhan Ünal ve Umut Bulut gibi çok iyi forvetler var. Onların, çok tatsız rakipler olduğunu söyleyebilirim. Güçlüler, hızlılar ve toplara da zaman zaman çok iyi vurabiliyorlar. Galatasaray ve Fenerbahçe derbilerinde de zorlandık, ama onlarla karşılaştırdığımızda bence Trabzonspor ve Sivasspor daha iyi takımlar. Bir yandan da hiç kolay maçımız olmadı. Beşiktaş'a transfer olmadan önce Galatasaray ve Fenerbahçe dışındaki takımlara karşı çok rahat oynarız diye düşünüyordum, ama Türkiye Ligi'nde kolay maç olduğu söylenemez."

ALEX'E ÖVGÜ

İdeal kaptan olarak Fenerbahçeli Alex'i örnek gösteren siyah-beyazlı oyuncu, şunları kaydetti:

"Bir kere çok başarılı bir oyuncu, çok teknik ve oyunu çok iyi okuyor. İyi oyuncu olduğu için saha içinde hem takım arkadaşlarının hem de rakiplerinin çok saygı duyduğu bir isim. Bence Türkiye Ligi'nde oynayan en iyi oyuncu da o. Tabii ideal kaptanlık için sadece iyi oyuncu olmak yetmez. İdeal kaptan hem düzgün karakterli, hem dürüst, hem de yenilgiyi kabullenmeyen, her zaman kazanmak isteyen bir oyuncu olmalı ki takım arkadaşlarına da bu duyguyu aşılayabilsin ve liderlik yapabilsin."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*