Türkiye'nin füze sistem ağı genişliyor

Türkiye'nin füze sistem ağı genişliyor.7847
  • Giriş : 21.12.2008 / 10:31:00

Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yürütülen alçak irtifa füze sistemleri ihalesi bu ay yapılacak. Alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemleri için uluslararası ihale süreci devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alçak irtifa hava savunma füze sistemleri teklife çağrı dosyası alımına ilişkin süre ise 2 Aralık'ta doldu.

"Doğrudan tedarik" ve "yerli ortak yapım yolu" ile de tedarik edilecek alçak irtifa hava savunma füze sistemleri opsiyonel olarak 27 adete kadar çıkabilecek. Ayrıca 18 adet alçak irtifa hava savunma füze sistemlerinin destek teçhizatları ile ilgili eğitim hizmetlerinin tedariki de planlanıyor.

Türkiye'nin savunma gücünün günün en gelişmiş teknolojileri ile takviyesi ve güçlendirilmesi amacıyla Savunma Sanayii Müsteşarlığınca programa alınan, alçak ve orta irtifa hava savunma füze sistemleri için uluslararası ihale süreci devam ediyor.

Bu arada yeni hava füze sistemleri için gerekli olan finansmanın Savunma Sanayii Müsteşarlığının öz kaynaklarından karşılanması planlanıyor. Söz konusu ihalede ilk etap çalışmalarının bu yıl içinde sonuçlandırılması hedefleniyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yapılan duyuruya göre, Orta İrtifa Hava savunma füze sistemleri projesi, ilgili sistem ve donanımları ve eğitim hizmetlerini de içine alan 1 adet füze sisteminden oluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*