Türkiye'nin hava durumu...

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Yağışlı hava ülkeyi terkederken yurdun güneydoğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu, marmara ile yurdun iç kesimlerde sisli geçecek. Hava sıcaklığı tüm yurtta 1-2 derece artacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rüzgar doğu bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif olarak esecek. Bugün bazı bölgelerde hava sıçaklıklarının şöyle olması bekleniyor: Marmara Bölgesi parçalı bulutlu sabah saatlerinde yer yer sisli geçecek. İstanbul parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis görülecek. Sıcaklık 13 derece olacak.

Ege Bölgesi'nde hava az bulutlu ve açık, zamanla kıyı ege parçalı bulutlu geçecek. İç Egede sabah saatlerinde yoğun olmak üzere sis görülecek. İzmir az bulutlu zamanla parçalı bulutlu 19 derece, Denizli az bulutlu yer yer sisli 16 derece olacak.

Akdeniz Bölgesi'nin doğusu parçalı bulutlu, batısı açık, göller yöresi sabah saatlerinde sisli geçecek. Adana parçalı bulutlu 18 derece, Antalya az bulutlu ve açık 19 derece, Alanya az bulutlu ve açık 16 derece olacak.

İç Anadolu Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgede sabah saatlerinde yer yer yoğun sis görülecek. Ankara parçalı ve az bulutlu geçecek. Sıcaklık 6 derece olacak.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde hava az bulutlu geçecek. sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer yoğun sis görülecek. Bolu'da hava az bulutlu gececek. Sabah saatlerinde yer yer yoğun sis görülecek. Sıcaklık 10 derece olacak. Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nde hava az bulutlu gececek. İç kesimlerinde sabah saatlerinde sis görülecek. Sıcaklık Samsun'da az bulutlu 15 derece, Trabzon az bulutlu 10 derece olacak.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin kuzeyi az bulutlu, güneyi parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek. Bölgenin doğusunda çığ tehlikesi devam ediyor. Erzurum az bulutlu geçecek. sabah saatlerinde kuvvetli buzlanmave don olayı ile birlikte sis görülecek. Bölge genelinde sıcaklık -2 derece olacak.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli parçalı ve az bulutlu geçecek. Diyarbakır parçalı bulutlu 12 derece, Şanlıurfa çok bulutlu , öğle saatlerinden itibaren parçalı bulutlu 16 derece olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious