'Türkiye'nin ilerleyişini çekemeyenler var'

'Türkiye'nin ilerleyişini çekemeyenler var'.13270
  • Giriş : 16.03.2008 / 09:08:00

Mehmet Ocakdan, Türkiye'nin son yıllarda yaşadığı değişim ve gelişim sürecinin bazı çevreleri rahatsız ettiğini belirterek buna rağmen halka karşı yapılan hiçbir hareketin başarıya ulaşamadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Osmangazi İlçe Danışma Meclisi'nin Uludağ'daki toplantısına AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Milletvekilleri Hayrettin Çakmak, Ali Kul, Mehmet Ocakdan, Mehmet Tunçak, Sedat Kızılcıklı, Mehmet Emin Tutan, Mehmet Altan Karapaşaoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Nurettin Avcı, Osmangazi İlçe Başkanı Tahsin Kara, Osmangazi Belediye Başkan Vekili Rıfat Bakan ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantıda söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocakdan, kapatma davasının Türkiye'yi utandıran bir manzara olduğunu söyledi. Yaşanan gelişmenin Türkiye'nin dünyadaki imajı açısından da iyi olmadığının altını çizen Ocakdan, ülkenin hassas bir dönemden geçtiğini anlattı. Değişim sancılarının, her dönemde çetin ve zor olduğunu söyleyen Ocakdan, değişime direnmenin kimseye bir şey kazandırmayacağını ifade etti. Türkiye'de laikliğin ve Cumhuriyetin asıl güvencesinin AK Parti olduğuna değinen Ocakdan, iktidar partisinin bütün icraatlarının açık ve ortada olduğunu bildirdi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın da, yaşanan gelişmeler işaret ederek her şeyin hukuk çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. İktidar partisi olarak yüzlerinin halka dönük olduğunun üzerine vurgu yapan Yalçın, Türkiye'nin istikrarı yakaladığı dönemlerde büyüdüğünü, geliştiğini ifade etti.

Türkiye'nin bu hızlı gelişimini içeride ve dışarıda içine sindiremeyenler olduğuna dikkat çeken Yalçın, soğukkanlı olunması gerektiğini söyledi. İktidar partisi olarak hiçbir eksikliklerinin olmadığına işaret eden Yalçın, Türkiye'nin bunda sonraki süreçte daha da büyüyerek, geleceğe yürüyeceğini söyledi.

Toplantıda söz alan diğer konuşmacılar da yaşanan gelişmelere dikkat çekerek sağduyu çağrısı yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious