Türkiye'nin ilk strateji okulu açılıyor

Türkiye'nin ilk strateji okulu açılıyor.9579
  • Giriş : 10.02.2008 / 14:02:00

Türkiye'nin ilk ve tek strateji okulu, ilkbahar döneminde kapılarını açıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'nin stratejik düşünmeye ve üst düzey yöneticilerin strateji alanında gelişimini, zihinsel dönüşümünü hedefleyen ilk ve tek strateji okulu ilkbahar döneminde kapılarını açıyor.

Türkiye'nin iş dünyasına yönelik ilk ve tek strateji okulu olan "Tolga Yücel Strateji Okulu" bünyesindeki ilk program, "Oğuz Yücel Üst Düzey Yönetici Programı", Güz döneminde Bosch, Sönmez Holding, Coşkunöz Holding, Real Hizmet, Şen Metal, Kebapçı İskender, Ren-tıp, Aktaş Group, DOSAB, OSB Müdürlüğü gibi farklı kuruluşlardan 30'a yakın Bursalı girişimci, üst düzey yönetici ve yönetici adayına iki ay boyunca stratejiden liderliğe, yönetimden kurumsallaşmaya birçok konuda dersler verdi.

Önceden planlanan "Oğuz Yücel Üst Düzey Yönetici Programı" İlkbahar dönemi kapılarını 6 Mart'ta yine Bursalılara açıyor. İlkbahar dönemine yoğun ilginin devam ettiğini söyleyen Proje Mentoru Tolga Yücel "Bursa'nın yeni ekonomiye ve yeni yüzyıla insan kaynağı açısından da hazır olabilmesi için, zihinsel dönüşümü tetikleyen bu proje Bursa iş dünyası tarafından büyük ilgi görüyor. Stratejik olarak böyle bir çalışmanın içinde olmaktan çok mutluyum" dedi.

Eğitmen kadrosunda Ali Saydam, Prof. Dr. Deniz Gökçe, Prof. Dr. Kerem Alkin, Cengiz Cemri, Sinan Ülgen, Fahrettin Gülener, İbrahim Yaşar, Bülent Parlamış gibi isimler yer alan okulda ikinci kuşak yönetici adayları, profesyonel yöneticiler ve yönetici adayları iş hayatında geliştirilmesi güç katacak belli uzmanlık alanlarında iki ay süren bir eğitim görüyor. Ayrıca ders programının yanında, protokol kuralları, sanayi tarihi, masa adabı, sosyal ağ ve kaos yönetimi, klasik müzik, diksiyon ve beden dili konularında da yine konunun pratiğine hakim uzmanlar tarafından bilgi alıyorlar. Derslerin, internet ortamında da makale, araştırma ve atölye çalışmaları ile desteklendiği programda güz döneminde olduğu gibi ilkbahar döneminde de Bursalı şirket sahibi, ikinci kuşak aile bireyi, üst düzey yönetici, genel müdür ve gelecek vaat eden yönetici adayları eğitim alacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious