Türkiye'nin kanını donduran vahşet!

  • Giriş : 02.11.2006 / 00:00:00

İzmir'in Menderes ilçesinde, dövüldüğü iddiasıyla hastanede tedavi altına alınan ve tecavüze uğradığı tespit edilen 1,5 yaşındaki N.N.B, yaşadığı korkuya bağlı olarak yürüyemiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Annesi 36 yaşındaki F.B. ve aynı evde kaldığı 3 kişi tarafından işkence edildiği öne sürülen, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki muayenesinde defalarca tecavüze uğradığı da saptanan 17 aylık N.N.B., tedavisinin ardından taburcu edildi. Jandarma Çocuk Merkezi'nde görevli askerler tarafından hastaneden alınan talihsiz bebek, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı Karşıyaka Çocuk Yuvası'na yerleştirildi. Talihsiz bebeğin, vücudundan ve elbiselerinden alınan sperm örnekleri, kiriminal inceleme için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Geniş çaplı soruşturma başlatan jandarma tarafından gözaltına alınan anne F.B. ile aynı evde kalan 40 yaşındaki M.D., 41 yaşındaki Y.V. ve bekçilik yapan 69 yaşındaki A.A. da sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. F.B. daha sonra ilgili mahkemece serbest bırakıldı. Biyolojik babası belli olmayan, N.N.B'nin tedavisini üstlenen doktorlar, küçük kızın psikolojik desteğe uzun süre ihtiyaç duyacağını, olay öncesinde yürüyebildiği halde, şu an travmaya ve korkuya bağlı olarak yürüyemediğini belirtti.

VELAYETİ ALINACAK

Bu arada Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş, bebeğin velayetinin annesinden alınması için çalışma başlattıklarını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious