Türkiye'nin meclisi ülkeye dönsün

Türkiye'nin meclisi ülkeye dönsün.11696
  • Giriş : 05.10.2008 / 08:19:00

Kutan, Aktütün sınır karakolu saldırısında 15 askerimizin şehit olmasıyla ilgili olarak yayınladığı başsağlığı mesajında, TBMM’yi göreve çağırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Aktütün sınır karakolu saldırısında 15 askerimizin şehit olmasıyla ilgili olarak yayınladığı başsağlığı mesajında, TBMM'yi göreve çağırdı.Şehit askerlere Allah'dan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar dileyen Kutan, TBMM'de bir çok komisyon kurulmasına rağmen, halen bir “Terörle Mücadele Komisyonu”nun kurulmamış olmasını eleştirdi.

Saadet Partisi ve Millî Görüş camiası adına bu hain ve alçak saldırıyı nefretle lanetlediğini belirten Kutan, PKK terör örgütünün dış güçlerin piyonu olduğunu ve milletimiz arasında kin ve nefret tohumları ekmeye çalıştığını vurguladı. Aktütün karakol saldırısının, son günlerde bazı bölgelerde Türk-Kürt Kardeşliğini bozmaya ve etnik çatışma ortamı oluşturmaya yönelik provakasyonların gerçekleştiği döneme denk gelmesinin dikkat çekici olduğunu vurgulayan kutan şu değerlendirmeyi yaptı: “Dış güçler taşeron PKK terör örgütü eliyle ülkemizi bölüp parçalamaya, milletimiz arasında kin ve nefret tohumları ekmeye çalışmaktadır. Ancak inanıyorum ki, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu kardeşliği bozmaya kimsenin ama kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes kardeştir. Bu kardeşlik, Çanakkale'den, Sarıkamış'a, İstiklal Savaşı'ndan Kıbrıs'a aynı vatan, aynı ideal, aynı din için feda edilmiş bir can kardeşliği, kan kardeşliğidir. Millet olarak bu alçakça oyunlara karşı Türküyle, Kürdüyle, hepimiz uyanık olmak zorundayız. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Çünkü görünen odur ki 30 bin cana, 100 milyar doların üzerinde ekonomik kaybımıza neden olan bu oyun sık sık sahnelenmek istenmektedir. Bu konuda gereken tedbirler mutlaka yerinde ve zamanında alınmalıdır. Bu noktada ülke yöneticilerine büyük sorumluluklar düşmektedir. İktidar ve muhalefet gereksiz ve kısır kavgalarla vakit harcamak yerine teröre karşı alınması gereken tedbirlere kafa yormalıdır.

Terör belası giderek büyüyor

Saadet Partisi olarak bu yangının söndürülmesi, bu belanın defedilmesi için TBMM'ni göreve çağırıyoruz. Meclis'te bir çok ihtisas komisyonu olmasına rağmen hâlâ 'Terörle Mücadele Komisyonu' kurulmamıştır. Bu konuda Saadet Partisi olarak yaptığımız bütün iyi niyetli çağrılar, çözüm önerileri, kuru gürültüye heba edilmiştir. Ancak tablo ortadadır. Terör belası giderek daha da büyümektedir. Bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Terörün nedenleri, iç ve dış kaynakları ve bunlara karşı mücadelede alınması gereken tedbirleri araştıran kalıcı bir komisyon kurulmalıdır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*