Türkiye'nin önde gelen sanatçıları ilahi söyleyecek

Türkiye'nin önde gelen sanatçıları ilahi söyleyecek.13459
  • Giriş : 05.04.2008 / 17:47:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 17:48:21

Peygamber Efendimiz'e bestelenen eserlerden oluşan albüm yakında piyasalarda.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Peygamber Efendimiz'e bestelenen eserlerden oluşan "İftihar Abidemiz Efendimiz" adlı ilahi albümü ünlü sanatçıları bir araya getirdi.

Sanatçıların seslendirdiği ilahilerden oluşan albümden elde edilecek gelirle yurt genelinde eğitim kurumları yaptırılacak. Eğitim kurumunun yeri, sanatçıların istekleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre şekillenecek. Funda Arar, annesi Vanlı olduğu için Van'ı tercih ederken; Ferdi Tayfur'un tercihi memleketi Adana, Fatih Kısaparmak'ın isteği de Elazığ oldu. 'İftihar Abidemiz Efendimiz' albümünde Ferdi Tayfur'un seslendirdiği 'Ay Doğdu Üzerimize' adlı eser, Hz. Peygamber'in Mekke'den Medine'ye hicreti sırasında, Medine'ye ulaştığında Medineliler tarafından söylenmişti. Prodüktörlüğünü Fon Müzik Yapım'ın üstlendiği albüm, 1 Nisan 2008'de satışa çıkacak. Albümün devamının geleceğini de belirten Gürkan Vural, "Albümden elde edilen gelirlerle Türkiye'nin çeşitli yerlerinde varoşlarda yaşayan çocuklar için 11 adet Etüt Eğitim Merkezi yaptıracağız. Eğitim merkezlerine, albümün okumalarında hiçbir ücret talep etmeyen sanatçılarımızın adlarını vereceğiz." dedi. Gönüllü Milli Eğitim öğretmenlerinin görev yapacağı merkezlerde, bilgisayar sınıfı, kütüphane, dinlenme ortamları ve ders çalışma sınıfları bulunacak. Her biri yaklaşık 100 bin YTL'ye mâl olacak ve 350 öğrencinin eğitim alabileceği merkezlerin önümüzdeki yıl açılması hedefleniyor. Albümün fiyatı, herkesin rahatça satın alabilmesi için düşük tutulacak olan bu çalışmanın gelirleri ile ülkemizdeki muhtaç çocuklara eğitim kurumları yapılacak olmasının korsan üretimini ve sanal hırsızlığı önleyeceğini savunan Vural, "Dinlemek isteyen herkes bu çalışmayı bizzat satın alacak, bizim insanımız bir şeye inanırsa sonucu çok güzel oluyor. Bu çalışmanın çok ilgi çekeceğini ve çok önemli bir gelir sağlanacağını düşünüyorum." dedi.

Albümde yer alan parçalar ve okuyan sanatçılar şöyle: 1. Ahmet Özhan 'Ay Yüzlüm', 2. Muazzez Ersoy 'Dün Gece', 3. Hakan Altun "Aşık Oldum Muhammed'e", 4. Funda Arar 'O Gece Sendin Gelen', 5. Orhan Hakalmaz 'Güllerin Efendisi', 6. Zara 'Sevdim Seni', 7. Fatih Kısaparmak 'Seni Buldum', 8. Erhan Güleryüz 'Size', 9. Murat Göğebakan 'Sultanım', 10. Uğur Işılak 'Bir Damla Olsan', 11. Ferdi Tayfur 'Ay Doğdu Üzerimize'.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious