Türkiye’nin öteki yüzü

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

55 kilo genç 40 kg simidi 8 saat omuzunda taşıyarak satıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisi 55 kilo olan 16 yaşındaki Metin Tarhan 40 kg ağırlığındaki simidi 8 saat omzunda taşıyor.

Tarhan, 8 yaşından bu zamana bir yandan okuduğunu diğer yandan ise simit sattığını belirterek, boyundan büyük simit sattığını görenlerin kendisine şaşkınlıkla baktığını ifade etti. İleride iyi bir iş adamı olmayı ve çevresine faydalı olmayı çok arzuladığını belirten Tarhan "İnşallah ileri de büyük adam olurum. Etrafta bir sürü işsiz insan var. Kendi işyerimi açar, çevreme bir faydam dokunur." dedi.

Tarhan, "Her gün hiç usanmadan bir yandan okudum bir yandan çalıştım. Aileme hiç yük olmadım. Okuyabildiğim kadar da okumak istiyorum. Şu an lise son sınıfa geçtim. Kısmet olursa üniversite de okumak isterim" diye konuştu.

Her gün 500 adet simidi omuzunda taşıyarak sattığını aktaran Tarhan, "Kilom 55, sattığım simidin ağırlığı 40 kilo civarında. Omzumda bu yükle 8 saat durup dinlenmeden çalışıyorum. 1,5 YTL’ye aldığım simitleri 2.5 YTL’ye satıyorum. Allah’a çok şükür akşama kadar hiç simit kalmadan evimin yolunu tutuyorum" dedi.

Gencin çalışma azmi çevredeki vatandaşların özellikle de yıllardır simit aldığı Mehmet Sergi tarafından takdirle karşılanıyor. Metin’i 8 yaşından beri tanıdığını ifade eden Sergi, "Çocukluğu benim fırında geçti desem yeridir. Yıllarca benden simit alır bir tane dahi simidi zayi etmeden hepsini satar. İleride iyi bir iş adamı olacağını düşünüyorum. Çünkü Metin’in ticaret kabiliyeti çok yüksek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious