“Türkiye'nin üyeliği Kıbrıs'a bağlı değil”

  • Giriş : 28.11.2006 / 00:00:00

Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Tassos Papadopulos, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) müzakere sürecinin devam edip etmemesi konusunun yalnız Kıbrıs'a değil tüm AB ülkelerine bağlı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin AB'ne karşı olan yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde Avrupa Komisyonu'nun etkili bir önlem almadan, Türkiye'nin üyelik yoluna devam etmesine izin verip vermeyeceği yolundaki bir soru karşısında Rum lider, "Bu yalnız bize bağlı değil, tüm üye ülkelere bağlıdır." yanıtını verdi.

Tassos Papadopulos, "Kıbrıs Cumhuriyeti"nin kendi görüşlerini her zaman açıkladığını ve izah ettiğini bazılarının anladığını bazılarının ise anladıkları halde kendi çıkarları bulunduğunu bu nedenle ne bir tahmin ne de bir değerlendirme yapabileceğini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan'ın, Finlandiya dönem başkanlığından, Ercan Havaalanı'nın açılmasının da önerileri arasına koymasını istediği yolundaki basın haberleriyle ilgili bir soruya Papadopulos, konu üzerinde bilgisi olmadığı yanıtın verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious