Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkarılıyor

Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkarılıyor.13499
  • Giriş : 14.12.2008 / 09:55:00
  • Güncelleme : 14.12.2008 / 09:48:18

Yazıcı, Yoksulluk haritasının çıkartılacağını, aynı kişilerin farklı yerlerden yardım almasının önüne geçileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adapazarı Belediyesi'nin yaptırdığı sosyal konutların açılış törenine katılan Yazıcı, törenden sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Yazıcı'ya bugün bazı gazetelerde yer alan 'Yardımlar tek elde toplanıyor' şeklindeki haber hatırlatılarak değerlendirmesi soruldu. Haberdeki konunun hükümetin bir çalışması olmadığını kaydeden Yazıcı, yardımın tek elde toplanmasının bürokratik sıkıntıyı artıracağını ifade etti.

Hükümetin Türkiye'nin yoksulluk haritasının çıkarılması konusunda bir çalışması olduğunu dile getiren Yazıcı, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'ne daha önce Bakanlar Kurulu Kararı ile verilmiş 'Bütünleşik Sosyal Hizmet Projesi' ismini taşıyan çalışma var. Projenin paydaşları arasında Çalışma, İçişleri, Sağlık bakanlıkları ile belediye, sivil toplum temsilcileri var. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde yapılan proje Devlet Planlama Teşkilatı ve TÜBİTAK işbirliği ile yürütülecek. Türkiye'nin yoksulluk haritası çıkartılacak. Meclis'ten Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'ne 5 milyon YTL bütçe ayrıldı." şeklinde konuştu.

2010'un ortalarında bitirilecek çalışma ile kimin nereden, ne kadar yardım aldığının belirleneceğini ifade eden Yazıcı, veritabanı oluşturarak aynı kişilerin farklı yerlerden yardım almasının önüne geçileceğinin altını çizdi.

Yazıcı, yardımların, bu gün olduğu gibi ilçelerde kaymakamlıklar, illerde valilikler tarafından yapılacağını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*