Türkiye'de 6 bin çocuk sokaklarda

  • Giriş : 17.10.2006 / 00:00:00

Öner Ergenç göç, işsizlik ve eğitimsizlik gibi etkenler nedeniyle 6 bine yakın çocuğun sokaklarda yaşadığını, çetelerin eline düşen çocukları tekrar topluma kazandırmayı amaçladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Karabük İl Kültür Müdürlüğü ve yerel bir derginin düzenlediği ‘Sokak Çocukları ve Sorunları’ konulu konferansa konuşmacı olarak TBMM Sokak Çocukları Komisyon Başkanı Öner Ergenç katıldı. Karabük Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde düzenlenen konferansı Karabük Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Beşler, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin ve az sayıda vatandaş izledi.Türkiye’de 6 bine yakın sokak çocuğu bulunduğunu belirten Ergenç, “Göç, işsizlik ve eğitimsizlik gibi ana etkenlerden dolayı 6 bine yakın çocuğumuz sokaklarda yaşamaktadır. AKP hükümeti ilk defa bu çocuklarımızın sorunlarını ele alarak TBMM’de bir komisyon oluşturdu” dedi.Sokaklarda yaşayan çocukların kapkaç çetelerinin eline düştüğünü açıklayan Ergenç konuşmasına şöyle devam etti:

“Sokaklarda yaşayan çocuklarımız maalesef ya madde bağımlısı oluyorlar, ya da kapkaç çetelerinin ellerine düşüyor. Bizim görevimiz ise bu çocuklarımızı tekrar topluma kazandırmaktır. Bunun için çeşitli çalışmalarımız sürmektedir. Bu çocuklarımıza hep birlikte sahip çıkacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious