Türkiye'de birinci olmak istiyor

  • Giriş : 27.06.2006 / 00:00:00

Lezita, 3 yıl sonra Türkiye'de birinci olmak istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Abalıoğlu, Lezita Et İşleme Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, yatırımcı bir grup olduklarını ifade ederek, kazandıklarını tekrar yatırıma dönüştürdüklerini kaydetti. Hijyene önem verdiklerini belirten Abalıoğlu, "İçeriye mikrop girmesini önleyecek tüm önlemleri aldık. Ürünlerimizin raf ömrü çok uzun, bu nedenle de ürünlerimiz çok beğenildi." dedi.

Kuş gribinden sonra piyasalarda paketli olarak satışın artığına dikkat çeken Abalıoğlu, ''Kuş gribi sektörün kabuk değiştirmesine neden oldu. Daha önce yüzde 10-15 arası olan ambalajlı ürün oranı sektörde yüzde 40-45'lere çıktı. Bu tesiste sadece piliç işlenmiyor, ileri işlenmiş şarküteri ürünleri de ambalajlıyoruz." diye konuştu.

Avrupa'nın en büyüklerinden olacak yeni yatırımla yem sektöründen sonra gıda alanında da iddialı olduklarını ifade eden Abalıoğlu, "Yeni tamamlanan tesiste taze tabaklı piliç ürünleri, salam, sucuk, jambon, hamburger köftesinden döner, nugget, kadınbudu ve İnegöl köfteye kadar birçok ürünü tüketicilerin beğenisine sunduk. Bütün konsentremizi yem, şarküteri ve süte yerdik" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious