Türkiye'nin bugünkü gündem

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 14 Temmuz 2006, cuma gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

- İsrail'in Gazze Şeridi'nden sonra Lübnan'a da saldırılar başlatmasıyla Ortadoğu'da tırmanan gerginlik izleniyor. BM Güvenlik Konseyi, Lübnan'daki saldırılarla ilgili olarak olağanüstü toplanacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Şili'nin Ankara Büyükelçisi Francısco Marambıo Vıal'ın güven mektubunu kabul edecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ardahan'da partisinin il kongresi ile TOKİ tarafından Ardahan'da yaptırılan konutların anahtar teslim törenine katılacak.

- Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İzmit'e çeşitli ziyaret ve temel atma törenlerinde bulunacak.

- Kültür ve Turizm Bakanı Attila Koç, gezi ve incelemerde bulunmak üzere Ağrı'ya gelecek.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, modacı Faruk Saraç tarafından TCDD çalışanları için hazırlanan yeni personel kıyafetlerinin tanıtımı amacıyla İstanbul'da düzenlenecek defileyi izleyecek. Bakan Yıldırım, İstanbul-İzmir arasında ilk özel hat hizmeti vermesi sebebiyle Samsun Feribotunda düzenlenecek törene de atılacak.

- CHP Grup Başkan Vekili Haluk Koç ile İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu 'Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması ile ilgili Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda bulunacak ve Sağlık Genelgesi ile ilgili açıklama yapacaklar.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Güvenlik Dairesi Başkanı İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısı düzenliyor.

- Kamu İhaleleri Kurumu, "Avrupa Birliği Ekonomik Entegrasyon Sürecinde Kamu İhalelerindeki Gelişmeler ve Gelişme Sürecinde Kamu İhaleleri'nin Rolü" başlıklı bir konferans düzenliyor.

- Rusya, 15-17 Temmuzda St. Petersburg kentinde yapılacak G-8 zirvesine hazırlanıyor. Zirvede basın mensuplarına hizmet verecek uluslararası basın merkezinin açılışı yapılacak. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, G-8 zirvesi için St. Petersburg'a gelecek ABD Başkanı George Bush ile zirveden önce ikili görüşme yapacak.

- Almanya'nın başkenti Berlin'de, ülkede yaşayan yabancıların uyum sorunlarının ele alınacağı ''Uyum Zirvesi'' düzenleniyor. Zirveye, aralarında Başbakan Angela Merkel ile çok sayıda bakan ve Türk temsilciler de katılacak.

- Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilciliği, '14 Temmuz 1959 Kerkük Katliamı'nın 47. Yıldönümü' nedeniyle basın toplantısı yapacak.


- Türk Telekom yeni organizasyon yapısını açıklamak için bir basın toplantısı düzenleyecek.

- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı İsmail Tombul, SES Genel Başkanı Köksal Aydın, Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Doğan Halis'in katılımıyla Balcalı Hastanesi'nde basın açıklaması yapılacak.

- İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş ve beraberindeki heyet, Konya Ticaret Odası'nı ziyaret edecek.

- Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 16. Avrupa Gençler Grekoremen Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları kabul edecek.

- Kayserispor, Yunanistan'a gidiyor. İntertoto Kupasında Larissa takımıyla karşılaşacak olan Kayserispor, özel uçakla bugün Yunanistan'a gidecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious