Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Türkiye’nin bugünkü gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan İsveç Kralı Karl 16. Gustaf’ı Çankaya Köşkü’nde resmi tören ile karşılayacak.

- Kral 16. Carl Gustaf, TBMM’yi ziyaret edecek. TBMM Başkanı Bülent Arınç ve Gustaf, genel kurul salonunu ve meclisi gezecek.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi heyetini Başbakanlık Merkez Bina’da kabul edecek.

- Başbakan Erdoğan, İstanbul’da Kanyon Alışveriş Merkezi’nin açılışı ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinin de aralarında bulunduğu 11 köprü ve viyadüğün ’’Sismik Takviye Çalışmaları’’nın başlatılması törenine ketğlecek.

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Trabzon’da düzenlenecek 2011 Avrupa Gençlik Oyunları Adaylık Toplantısı ile temel atma törenlerine katılacak.

- Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, İstanbul’da, Rusya Enerji ve Sanayi Bakanı Viktor Hristenko’nun da hazır bulunacağı Türkiye-Rusya Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı’nın açılışının ardından, Avrasya’nın Ekonomik Potansiyeli Paneli’nin açılışında bulunacak.

- Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ’’Ankara İlköğretim Okulları Bilgi Yarışması’’nın finali ve ödül törenine katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Türk Standardları Enstitüsü 45. Olağan Genel Kurulu’na katılacak.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Uluslararası Kızılhaç Komitesi Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı Jean Paul Fallet ile yeni başkanı Pierre Ryter’ı kabul edecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ekonomi ve Turizm Bakanı Kemal Deniz, Türkiye ve KKTC turizm potansiyellerini birlikte değerlendirecek.

- Okan Üniversitesi ve DEİK/Türk -Avrasya İş Konseyleri’nin birlikte düzenlediği ”Avrasya’nın Ekonomik Potansiyeli” konulu sempozyum Devlet Bakanı Kürsat Tüzmen ve Rusya Federasyonu Enerji ve Sanayı Bakanı Viktor Hristenko’nun katılımıyla gerçekleştirilecek.

- Müslüman Toplulukları Birliği Toplantısının nihai bildirisi Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan tarafından deklare edilecek.

- GATA Hastanesi’nde tedavi gören eski başbakan Bülent Ecevit’in sağlık durumuna ilişkin gelişmeler izleniyor.

- GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Muammer Yaşar Özgül, Adıyaman Valisi Halil Işık ve Adıyaman milletvekillerinin de yer aldığı heyet, Bursa’da ziyaret ve incelemelerde bulunacak.

- Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Song Aiguo,Ankaralı sanayicilere Çin ekonomisini anlatacak.

- DİSK ’Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı’nın TBMM’de tekrar görüşülmesi üzerine ’Genel Uyarı’ eylemi yapacak.

- Umman Sultanlığı Ulusal Ekonomi Bakanı Abdalnabi Macki, Ankara’ya gelecek. Havalimanında Maliye Bakanı Unakıtan tarafından karşılanacak olan Macki, Ankara’da ilk gün Devlet Bakanı Şener ile görüşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious