Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Türkiye’nin 10 Haziran 2006, Cumartesi gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Denizli’de TOKİ konutlarının anahtar teslim törenine katılacak. Ardından tül örtülerle kaplanan Atatürk stadında AK Parti Denizli İl Kongresi’ne katılacak olan Başbakan, Denizli Belediyesi’nin yaptırdığı 6 tesisin ortak açılışını yapıp, 2 tesisin temelini atacak. Erdoğan, Denizli’deki temaslarını Menderes Tekstil’in yeni tesislerini açarak tamamlayacak. (11.15-17.30)

- Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni, İstanbul’da yapılacak 4. Türk-Yunan Medya Konferansı’na katılacak. (10.00)

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Kocaeli’ye geliyor. Bakan Yıldırım UM Tershanesi’nde inşa edilen Kimyasal Atık Tankeri’nin denize indirilme törenine katılacak. (11.00)

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Kocaeli’ye geliyor. Baykal, sandık sorumluları eğitim toplantısına Fuar içinde bulunan Muzikhol’de katılacak. (12.00)

- Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu Adana’ya geliyor. Mumcu, Necati Ortatepe’nin vereceği kahvaltıda basınla bir araya gelecek. Mumcu, akşam da Namık Akay’ın kızının düğününe katılacak. (09.30)

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker Konya Meram Belediyesi Ekmek Fabrikası’nın açılışına katılacak. (11.00)

- CHP Genel Başkan Yardımcısı seçim Komisyonu Başkanı Başkanı Önder Sav Adana ve Mersin’de toplantı yapacak

- Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda Altın Koza ödül töreni yapılacak. (20.00)

- Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Anadolu’ya indi. Doğu Anadolu ve Sanayici işadamları Dernekleri Federasyonu (DASİDEF)’in Van Bölge toplantısına katılan TUSKON Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Nur Meral ve yönetim kurulu üyeleri birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

- Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı (BBP) Muhsin Yazıcıoğlu partisinin Adıyaman İl teşkilatında basın toplantısı düzenleyecek. (09.00)

- Kahramanmaraş Yimpaş Otel’de Büyük Birlik Partisi(BBP)’nin merkez ilçe kongresi yapılacak. Tek adayın olduğu kongreye partinin genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu katılacak. (13.30)

- İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ve iş adamları ve üyeleri Dünyanın 8. harikası Nemrut Dağında güneşin batışını seyredecek. (15.30-21.00)

- Sakatlar Haftası Etkinlikleri nedeniyle Esenyurt Belediyesi, Engelliler Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenecek törenle engellilere akülü tekerlekli sandalye, işitme cihazı ve bilgisayar hediye edecek. (13.00)

- Yeni Demokrat Gençlik üyeleri, ”ÖSS kaldıılsın, herkese okuma hakkı” sloganıyla basın açıklaması düzenleyecek. (14.00)

- Almanya temaslarını tamamlayan KKTC Cumhurbaşkanı M. Ali Talat Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yapacak. (15.30)

- Gloria Jeans Coffees Ankaralılara kahve keyfi yaşatacak.

- 3. Gölbaşı Uluslararası Göller-Andezit ve Sevgi Çiçeği Festivali düzenlenecek. (09.00/11.00)

- Çevre ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Atık Akümülatör Yönetimi Bilgilendirme Toplantısı’na katılacak. (10.00)

- Diyanet Sen Ankara Şubesi 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı yapacak (10.00)

- ÖDP başlatmış oldukları ’Bir arada yaşamı savunmak’ kampanyası çerçevesinde Derince Sokak Atpazarı’nda basın açıklaması yapacak. (11.00)

- Amerikan üslerinin libya opraklarından çıkarılışının 36. yıldönümü ve Libya Kültür Merkezi’nin düzenlediği kursların bitimi dolayısıyla tören yapılacak (12.00)
- Temel Haklar Derneği Abdi İpekçi Parkı’nda basın açıklaması yapacak (12.30)

- Altındağ belediyesi Hacı bayram Veli Anma Etkinlikleri düzenlenecek (13.30)

- Toplumsal Etik Derneği, İTÜ Yüksek Mühendisleri Birliği ile birlikte söyleşi yapacak. (15.00)

- Düş Çizgisi adlı 2. Uluslararası Endüstri Ürünleri Tasarım Yarışması’nın Ödül Töreni yapılacak (17.00)

- Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce 3 ay boyunca Başkent’in çeşiktli mahallelerinde düzenlenecek olan ’Mahallede Şenlik Var’ adlı panayırın ilki Elvankent ve Elmadağ’da aynı anda başlayacak (18.30)

- Tutuklu Aileleri ve Yakınları Derneği (TAYAD) tarafından cezaevlerinde uygulandığı iddia edilen tecritin kaldırılması amacıyla basın açıklaması düzenlenecek. (20.00)

- Moğolistan Devlet Sirki’nin ödüllü sanatçıları ”Contortionist akrobatları - Lastik Kızlar” Polaris Mağazalarının açılış törenleri için Türkiye’ye geldi. Lastik Kızlar, aralarında İstanbul, İzmir ve Adana’nın bulunduğu toplam 8 mağazanın açılış törenlerinde çarpıcı Showlarını gerçekleştirecek (18.00)

- GAP Gazeteciler Birliği Genel Merkezi ve Haftalık Bölgesel Gazete GAP Olay iş birliğiyle bu yıl 5.si düzenlenecek 5. GAP Oscarı 2005 yılı ”Yılın En Başarılısı” ödülleri düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. (10.00)

- Diyarbakır milletvekili Aziz Akgül’ün de katılacağı programda daha çok göç etmiş yoksul ailelerin oturduğu Seyrantepe Semti’nde süt dağıtılacak. (14.00)

- Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Ayder Yaylası’nda düzenlenen, ’12. Çamlıhemşin Ayder Kültür Sanat ve Doğa Festivali’ 10-11 Haziran tarihlerinde yapılacak. Geleneksel olarak her yıl düzenlenen festivalin ilk gününde; halk oyunları gösterileri ile yöresel giysi, tulum çalma ve yayla güzeli gibi yarışmalar yapılacak.

- Gaziantepspor, Razvan Lucescu’yu İstanbul’a getirdi. Genç teknik direktörün Gaziantepspor ile mukavele imzalaması bekleniyor. Gaziantespor aynı zamanda Brezilyalı Denilson ile de görüşme yapacak.

- Trabzonspor, anlaşmaya vardığı Ankaragücü’nün forvet oyuncusu Umu Bulut ile bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde 4 yıllık sözleşme imzalayacak. (11.00)

- Gençlerbirliği, Erkan Özbey ile yeniden anlaşmaya varacak.(11.00)

- Mamak Belediyesi tenis turnuvası final maçı ve ödül töreni yapılacak. (15.00/16.00)

- MKE Ankaragücü Spor kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve futbolcuları Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi M.Kemal Ünsal’ın işyerinin açılışını yapacak. (16.00)

- Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Jokey Kulübü tarafından 59, su düzenlenen ’Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Koşusu’nu izleyecek. Program dahilinde Fatih Kısıparmak bir konser verecek. (17.00)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious