Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 29.06.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 29 Haziran 2006, Perşembe gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, AB Parlamento Başkanları Toplantısı'na katılmak üzere, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'a gidecek. Arınç, hareketinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın açıklaması yapacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Rusya'da ''Meçhul Asker'' anıtına çelenk bıraktıktan sonra, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile önce başbaşa görüşecek, ardından da heyetlerarası görüşmelere geçilecek.

- Türkiye Yatırım Danışma Konseyinin 3. toplantısı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında İstanbul'da yapılacak.

- Başbakan Erdoğan, Taksim-Kabataş arasında inşa edilen ''Füniküler Sistemi''in açılışını gerçekleştirecek, daha sonra da AK Parti İstanbul İl Başkanlığının ''Gençler Buluşuyor Geleceği Konuşuyor'' konulu toplantısında konuşacak.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sivas'ta TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğünü ziyaret edecek, PTT Merkez Müdürlüğü binasını da hizmete açacak.

- CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Malatya'da basın toplantısı yapacak.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Ankara'da, Türkiye Ziraatçılar Derneğinin 57. kuruluş yıldönümü ve geleneksel ödül törenine katılacak.

- ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, Ankara'da ''Kooperatifçilik Kurultayı'' ile Türkiye Ziraatçılar Derneğinin 57. kuruluş yıldönümü ve geleneksel ödül törenine katılacak.

- CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, TBMM'de basın toplantısı düzenliyecek.

- Hürparti Genel Başkanı Okuyan basın toplantısı düzenleyecek.


- İttifak arayışlarını sürdüren Rahşan Ecevit, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret edecek.
- Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı Bilimsel Kurulu toplanacak.

- Turkuaz Hareketi Lideri Ali Müfit Gürtuna, Adana'da bazy sivil toplum kurulu?lary nezdinde ziyaretlerde bulunacak.

- İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İzmir'de gerçekleştirilecek 9. Üniversiteler Dünya Halter Şampiyonası ile ilgili basın açıklaması yapacak.

- İsrail'in, kaçırılan askerini kurtarmak için Gazze'ye başlattığı operasyonla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Türkiye'nin buğday ambarının bulunduğu İç Anadolu'ya mevsimlik işçi olarak gelenler arasında üç kuşaktır bu işi yapan aileler de bulunuyor. Geçimlerini evlerini terk ederek yaz aylarında gittikleri yerlerde mevsimlik işçi olarak çalışmak suretiyle kazanan aileler gittikleri yerlerde adeta bir geçici köy kuruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious