Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 03.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 03 Temmuz 2006, Pazartesi gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

-Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile bir araya gelecek ve görüşmeninin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

-Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'yi kabul edecek.

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari'yi kabul edecek.

-Bakanlar Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Başbakanlık merkez binada toplanacak.

-Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği yöneticileriyle Dış Ticaret Müsteşarlığı'nda bir toplantı yapacak ve yurtdışında altın madalya ile ödüllendirilen ürünleri tanıtacak.

-Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Giresun'un Espiye ve Yağlıdere ilçeleri ile merkez ilçede selden hasar gören bölgelerde incelemelerde bulunacak.

-Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Bayburt'ta, bazı temel atma, açılış törenleri ile AK Parti Bayburt 2. Olağan Kongresine katılacak.

- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Samsun'da, heyelan nedeniyle otomobilinin dereye yuvarlanması sonucu sulara kapılarak boğulan Kocaman Belediye Başkanı Sezai Nevik'in cenaze törenine katılacak.

- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, YÖK üyeleri, üniversitelerin rektörleri ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan'ın katılımıyla Çankaya Köşkü'nde ''Üniversiteler Toplantısı'' yapacak.

-BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı İbrahim Gambari, Ankara'daki temasları çerçevesinde Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile bir araya gelecek.

- AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Genel Başkan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak.

-Van'ın Çaldıran ilçesine bağlı Hangedik köyünde meydana gelen sel felaketinden sonra hasar tespit çalışmalarına başlandı. Çok sayıda ev sular altında kaydı.

-Diyarbakır'da dün bomba imha sırasında şehit olan polis memuru Kuddusi Demli'nin cenaze töreni Emniyet Müdürlüğü'nda yapıldıktan sonra şehitin naaşı memleketine gönderilecek.

-KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve Rum yönetimi lideri Tasos Papadopulos, Kıbrıs Otonom Kayıp Şahıslar Komitesi'nde BM'yi temsil eden üçüncü üye Christophe Girod'un görevine fiilen başlaması nedeniyle düzenlenecek toplantıda bir araya gelecek.

-AB Komisyonu, AB dönem başkanlığı görevini devralacak Finlandiya'yı ziyaret edecek.

-Kosova'da NATO bünyesi çerçevesinde KFOR barış gücünde 7 yıldır görev yapan Kosova Türk Taburu Görev Kuvvet Komutanlığı "Sultan Murat Kışlası"nda bu akşam Kurmay Yarbay Bülent Çelik görevini Kurmay Yarbay Mehmet Partigöç'e devretti.

- Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Glokalizasyon Konferansı, sabahki oturumların ardından basın toplantısı ile sona erecek.

-Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali Irak'taki insani durum hakkında bir basın toplantısı yapacak.

-Tutuklu Hükümlü Aileleri Yardımlaşma Derneği (TAYAD) bir basın açıklaması yapacak.

-17. Milli Eğitim Şurası'nın bölge çalışma toplantısı Adana, Aksaray, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye Kilis illerinden eğitimcilerin katılımı ile Adana Büyük Sürmeli Oteli'nde başlayacak.

-İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı'nın düzenlediği 20. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında YAMATO "Japon Davulcuları" grubu gösteri düzenleyecek.

-Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, son güncel ekonomik gelişmelerle ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

-Saadet Partisi İzmir Gençlik Kolları Başkanlığı, İsrail vahşetini telin için basın açıklaması yapıp Filistinliler için Konak Meydanı'nda gıyabi cenaze namazı kılacak.

-Türk-Amerikan İşbirliği Projesi konulu toplantı Gaziantep Ticaret Odası toplantı salonunda yapılacak.

-Elazığ Havaalanı ihalesi gerçekleştiriliyor. Devlet Hava Limanları Genel Müdürlüğü tarafından Elazığ Havaalanı pist inşaatı yapımı ihalesi tamamlandı.

-Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir kendisine suikast yapılacağı yönündeki soruları yanıtladı.

-İzmir'de gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Eskrim Şampiyonası ile ilgili basın toplantısı düzenlenecek.

-Yeşil sahalara bir yıllık ayrılıktan sonra yeniden dönen ve 3. ligden mücadele edecek Adanaspor'da teknik direktör ve Futbol transfer çalışmaları devam ediyor.

-Adana Demirspor'da yeni sezon hazırlıkları Bolu Termal'de sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious