Türkiye'nin bugünkü gündemi

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

Türkiye'nin 07 Temmuz 2006, Cuma gündemi şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

- Başbakan Erdoğan, Ankara Polis Akademisindeki mezuniyet törenine katılacak. Törende, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da bulunacak.

- Avrupa Birliği dönem başkanlığının devri dolayısıyla AB büyükelçilerine öğle yemeği verecek olan Başbakan Erdoğan, İran Ulaştırma Bakanı Muhammed Rahmeti'yi kabul edecek.

- TBMM Başkanı Bülent Arınç, Ankara Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kalıpçı ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul edecek.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan ve Dünya Bankası Ülke Direktörü Andrew Vorkink, Hazine Müsteşarlığı'nda basın toplantısı düzenleyecek.

- Babacan, Londra Finans Merkezinden sorumlu Belediye Başkanı David Brewer ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

- Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı Muhammet El Baradey Anıtkabir'i ziyaret edecek. Harvesting Nuclear Technology' konferansına katılacak olan Baradey, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile görüşecek.

- Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, Elazığ'da "Vali Osman Aydın Çocuk ve Gençlik Merkezi", Valilik, Harput Yetiştirme Yurdu ve Harput Çocuk Yuvasını ziyaret edecek.

- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İran Karayolları ve Ulaştırma Bakanı Seyed Mohammed Rahmaty Türkiye-İran Ulaştırma Karma Komisyon Toplantısı Protokolü'nü imzalayacak ve ortak bir basın toplantısı düzenleyecek.

- Bakan Yıldırım, Telekomünikasyon Kurumundan lisans alan işletmecilerle Türk Telekom arasında, İstanbul'daki ''A Tipi Ara Bağlantı Sözleşmesi'' imza törenine katılacak.

- Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici, İşadamı ve Yöneticiler Derneği'nin, Ankara Ostim'de düzenlediği toplantıya katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Adana'da bazı temas ve incelemelerde bulunacak.

- Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Sofya'da, Bulgaristan Çevre Bakanı Cevdet Çakırov ile bir araya gelecek. Pepe ve Çakırov, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, haftalık basın toplantısını yapacak.

- MÜSİAD heyeti sırasıyla Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ile görüşecek.

- BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve ASO Başkanı Zafer Çağlayan'ı ziyaret edecek.

- Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyecek.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başkent Üniversitesi'nde 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet törenine katılacak.

- Londra Finans Merkezi'nden sorumlu Belediye Başkanı David Brewer CMG ve beraberindeki üst düzey mali sektör delegasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Faik Yavuz ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.

- İngiliz-Türk Avukatlar Birliği Ortak Hukuki Hizmetler Semineri düzenlenecek . Programa TBB Başkanı Özdemir Özok, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Nuri Ok da katılacak.

- TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, Konya-Ankara arası Hızlı Tren Projesi ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.

- Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Başkanı Gündüz Aktan, "Türk Dış Politikası" konulu bir konferans verecek. Konferansa BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da katılacak.

- UNICEF Başkan Yardımcısı Kul Gautam ve beraberindeki heyet, Van'daki temaslarını değerlendireceği bir basın toplantısı yapacak.

- Diyanet İşleri Başkanlığı, hac organizasyonunda ortaya çıkan problemleri bilimsel veriler çerçevesinde iştişare etmek için bu yıl ilk defa "Türkiye'de Hac Organizasyonu Sempozyumu" düzenleyecek.

- İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Irak'ta bombalı saldırıda hayatını kaybeden Adanalı şoförün cenazesi köyünde toprağa verilecek.

- Flash TV Haber Koordinatörü Hakan Aygün'ün vefat eden babasının cenazesi cuma namazına mütekakip Teşvikiye Camii'nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

- Dünyanın en büyük askeri projesi olan JSF (Joint Strike Fighter) Program'ı dahilinde Lockheed Martin şirketi, ilk F-35 Müşterek Taarruz uçağını gösterimine sunacak. Törene, Savunma Sanayi Müsteşarı Murat Bayar ile ABD Savunma Bakan Yardımcısı Gordon England, ABD Hava Kuvvetleri Komutanı General Michael Moseley, ABD'li Senatörler ve Temsilciler Meclisi Üyeleri katılacak.

- Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı İbrahim Gambari, Kıbrıs'taki temaslarını sürdürüyor. Gambari bugün yeniden Rum kesimine geçerek görüşmeler yapacak.

- Turkcell Süper Ligi'nde 2006-2007 sezonu maçlarının fikstürü, İstanbul Ataköy Olimpiyatevi'nde çekilecek.

- Malatyaspor yeni sezon hazırlıklarını bugün başlayacak.

- Çaykur Rizepor, yeni sezon öncesi ikinci etap kamp çalışmaları için bugün Almanya'ya gidecek.

- Ankaragücü, 2 futbolcu ile sözleşme imzalayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious